Wyszedł z kwarantanny spożywać alkohol. Policjanci z Lipna skierowali już wniosek do sądu

  • 30.03.2020, 11:17 (aktualizacja 30.03.2020, 14:43)
  • Janusz Krysztop
Wyszedł z kwarantanny spożywać alkohol. Policjanci z Lipna skierowali już wniosek do sądu

W miniony piątek (27.03), po godzinie 15:00 lipnowscy policjanci otrzymali informacje o osobach grupujących się przy sklepie w jednej z pobliskich miejscowości. Jak wynikało z przekazanych informacji, wśród osób tych miał znajdować się mężczyzna objęty kwarantanną. Funkcjonariusze zastali we wskazanym miejscu klika osób spożywających alkohol.

„Rzeczywiście funkcjonariusze na miejscu potwierdzili ten stan. Był tam 45 latek, który powrócił z zagranicy w poniedziałek 23 marca, w związku z tym nadal powinien pozostawać w domu. Osoby przebywały pod sklepem spożywały alkohol. Po interwencji powróciły do swoich miejsc zamieszkania. Wobec wszystkich tych osób zostanie skierowany wniosek o ukaranie.” – poinformowała podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie

Na 45 latka łamiącego kwarantannę wniosek o ukaranie zostanie skierowany z artykułu 116 Kodeksu Wykroczeń, mówiącego o nieprzestrzeganie nakazów i zakazów przez chorego lub nosiciela choroby zakaźnej lub osoby sprawującej nad nimi pieczę. W świetle obowiązujących od niedawna przepisów, mężczyźnie grozi wysoka grzywna od 5 tys do 30 tys złotych. Wobec pozostałych osób uczestniczących w tym spotkaniu (28-letnia mieszkanka gm. Lipno, 39-letni mieszkaniec gm. Lipno, 43-letni mieszkaniec gm. Lipno, 46-letni mieszkaniec gm. Lipno i 51-letni mieszkaniec gm. Wielgie) skierowane zostaną wnioski o ukaranie z artykułu 54 Kodeksu Wykroczeń, który mówi o wykraczaniu przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych. W dobie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii zakazującego grupowania się, osoby takie podlegają karze grzywny do 500 zł.

„Oczywiście o sprawie powiadomiliśmy Inspektora Sanitarnego. (…) Gdyby w grupie tej nie było osoby objętej kwarantanną policjanci zapewne ukaraliby te osoby mandatem. Jednak ponieważ znajdował się tam ten człowiek zdecydowaliśmy się na wnioski do sądu.” – dodała podkom. Małgorzata Małkińska

Policjanci codziennie sprawdzają miejsca pobytu osób objętych kwarantanną. Kontrolują także ruch, który od 24 marca podlega dodatkowym obostrzeniom. Funkcjonariusze sprawdzają liczbę osób i cel ich podróży nie tylko w komunikacji miejskiej ale także osoby przemieszczające się prywatnymi pojazdami.

Janusz Krysztop

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
CoViD_19
CoViD_19 30.03.2020, 19:07
Zabić *** od razu. Spalić żywcem :-)
Suszewo
Suszewo 30.03.2020, 15:23
Hehehe pić to trzeba umieć
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.03.2020, 14:49
Co to był za frajer ?
Jak jest zarażony i przyniósł to gówno do nas to lepiej niech zmieni miejsce chlania wińska na inną miejscowość

Pozostałe