Urząd Miasta zdecydował o wyłączeniu z użytku przycisków sygnalizacji świetlnej

  • 02.04.2020, 12:18 (aktualizacja 02.04.2020, 16:48)
  • Janusz Krysztop
Urząd Miasta zdecydował o wyłączeniu z użytku przycisków sygnalizacji świetlnej fot. Janusz Krysztop

Dwa tygodnie temu prezydent Włocławka podczas video briefingu odpowiadał na pytania kierowane do niego najczęściej ze strony mieszkańców miasta w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną. Wśród pytań tych znalazło się także pytanie czy Urząd Miasta rozważa wyłączenie przycisków uruchamiających sygnalizację świetlną na przejściach dla pieszych. Wówczas, jak ujął to prezydent, rozwiązanie takie absolutnie nie było rozważane. Jednak jak widzimy, od wczoraj na ulicach całego naszego miasta, przyciski te zostały zabezpieczone czarną folią.

„Na polecenie Urzędu Miasta Włocławek, Miejski Zarząd Infrastruktury Drogowej i Transportu wprowadził zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnej. Przełączenie sygnalizacji świetlnej w tryb pracy stałoczasowej spowodował wyłączenie przycisków na przejściach dla pieszych.” – poinformowała Marta Mirowska, rzecznik prasowy MZIDiT

Przyciski są nieczynne, a folia stanowi dodatkowy sygnał i zabezpieczenie dla pieszych przed ich użytkowaniem. Pogarszająca się z dnia na dzień sytuacja epidemiologiczna wymusiła najwyraźniej podjęcie takich działań w celu ochrony zdrowia i życia mieszkańców miasta, pomimo wcześniejszych deklaracji ze strony UM.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia obecnie w Polsce zakażonych koronawirusem jest 2633 osób. 45 osób zmarło.

Janusz Krysztop

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe