Posłanka i radny PiS wystosowali list do prezydenta Włocławka. Ich apel podsumował były kandydat na prezydenta

  • 02.04.2020, 22:31 (aktualizacja 02.04.2020, 23:10)
  • Bogumiła Obałkowska
Posłanka i radny PiS wystosowali list do prezydenta Włocławka. Ich apel podsumował były kandydat na prezydenta

Poseł Joanna Borowiak i Janusz Dębczyński przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości wystosowali dziś do prezydenta miasta Marka Wojtkowskiego i do mediów (oprócz naszego portalu ;) list w którym czytamy:

Szanowny Panie Prezydencie,

Zwracamy się do Pana jako, funkcjonariusza publicznego odpowiedzialnego za mieszkańców naszego miasta, aby w obliczu epidemii koronawirusa zwolnił Pan lokatorów mieszkań komunalnych i socjalnych z opłaty czynszu w pełnej wysokości przez jeden kwartał , to jest do końca czerwca 2020 r. Może Pan jak to czynią inni samorządowcy w kraju, wprowadzić na ten czas  symboliczną opłatę – w wysokości złotówki za lokal.Tysiące Włocławian zamieszkujących lokale zasobów miasta są w szczególnie trudnej sytuacji bytowej i posiadają niskie dochody.Tymczasem od 1 kwietnia opłaty czynszów Pana decyzją wzrastają o ponad 30 procent.

O komentarz do tego apelu poprosiliśmy osobę, która pewne zjawiska polityczne obserwuje i komentuje na co dzień. W ubiegłym tygodniu liczba subskrybentów kanału CW24TV z Włocławka, który prowadzi Maciej Maciak przekroczyła 100 tysięcy. Przypomnijmy, że w minionych wyborach samorządowych Maciej Maciak kandydował na urząd prezydenta miasta. Obecnie komentuje bieżące wydarzenia z kraju, miasta i ze świata w programie "Musisz to wiedzieć". Siedem ostatnich odcinków obejrzało w sumie 420 tysięcy osób. 

"Komedyjka pomiędzy PiS a PO z siedzącym jak mysz pod miotłą (na posadkach) SLD w naszym mieście zaczyna przybierać cmentarny charakter... To przecież posłowie PiSu dali narzędzia prawne samorządom do ściągania większych danin od mieszkańców. Wielu z nich skrzętnie to wykorzystało do zapychania budżetów gminnych - w tym nasz prezydent. Z pieniędzy tych tworzono ławki niepodległości, plany, koncepcje, konsultacje, konkursy..., urządzano imprezy i imprezki, wizualizowano wirtualne muzea, przepłacano na każdym kroku i tak dalej... Dzięki takiemu rozrzutnictwu pewni politycy lansowali własne nazwiska ewidentnie na tym korzystając. Teraz się obudzili, że nie ma pieniędzy dla najuboższych i o dziwo zamiast pieniądze te załatwić zaczynają komedię od początku. Wcześniej była to między nimi rywalizacja na propagandę sukcesu ukazująca bizantyjskie perspektywy a obecnie jest to teatrzyk pod tytułem: "Kto bardziej chce pomagać potrzebującym"  w biedzie, a pieniędzy dla biednych brak - bo je przehulano.

Ja przypominam Pani Borowiak, że jeszcze nie zapomnieliśmy jej oświadczeń o zażyłych kontaktach z wpływowymi ministrami i wojewodą. Zatem co blokuje ją aby fundusze dla najuboższych spłynęły do Włocławka po linii Urzędu Wojewódzkiego? My mieszkańcy pozwalamy jej przecież takie pieniądze załatwiać! Prawda:)? Poza tym nasza bystra koleżanka chyba nie zauważyła, że przynajmniej połowa lokalnych przedsiębiorców za moment powiększy grono biedaków zatem problem mamy znaaaacznie większy..."- podsumowuje  Maciej Maciak

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
guciu
guciu 07.04.2020, 14:05
Oczekuję, że Pani Borowiakowa z panem Dębczyński z własnych pieniędzy zapłacą czynsze za osoby nie mające na to środków i pytanie do pana Janusza, czy jeżeli ma najemcę lokalu, to zwolni go z czynszu?
Jac
Jac 03.04.2020, 23:43
A może Pani jako przedstawiciel rządu zwolni nas przedsiębiorców z ZUS i podatków?
Marek
Marek 03.04.2020, 23:04
Gdzie we Włocławku kupić maski i rękawice
Krysia36a
Krysia36a 04.04.2020, 22:37
Na ul.Polnej w pawilonach w sklepie Domexpert są maski po 4.99, rękawice, płyny dezynfekcyjne. Maski są też na Cygance w sklepie z firankami, po 7,- fajne z kolorowej bawełny, podwójne.W sklepie z dewocjonaliami na Brzeskiej białe po 4,-.
ole!
ole! 03.04.2020, 20:42
Ja sie pytam gdzie jest chrumcia! Mateusz ją schował?
Mati
Mati 03.04.2020, 20:41
Mała cwana bestyjka rozgrywa sobie politykę w takim czasie. Wszystko populizm i aby użreć prezydenta, aby coś ugrać aby dowalić opozycji. Kobieto opanuj się, twoje pomysły z daleka śmierdzą rozgrywka, a nie dbałoscią o ludzi
Józef Bogusław Ziółkowski
Józef Bogusław Ziółkowski 03.04.2020, 10:42
Podniesie się jeszcze opłatę za wywóz śmieci do np 50 zł od osoby i będzie oke. Ci co za nic nie płacili i nie płacą ,dalej nie będą płacić. Dojdą natomiast Ci co zbankrutują i po wyścigach.
Krew zalewa
Krew zalewa 03.04.2020, 10:33
Tak fałszywej i dwulicowego osoby jak ta Pani trudno spotkać. Obłuda i fałsz, plus rozdawnictwo pieniędzy ludzi pracy, weź się Pani do pracy, a nie posłować czy tam uczyć dzieci bajek w szkole o Bozi.

Pozostałe