Budynek po dawnej szkole nr 15 miejscem dla służb medycznych

  • 08.04.2020, 19:49 (aktualizacja 09.04.2020, 18:12)
  • Bogumiła Obałkowska
Budynek po dawnej szkole nr 15 miejscem dla służb medycznych

Po tym, jak 3 kwietnia władze naszego miasta poinformowały o konieczności zamknięcia aż sześciu oddziałów szpitala wojewódzkiego we Włocławku, zadecydowano o przeznaczeniu jednego z budynków którymi zawiaduje ratusz na potrzeby pracowników szpitala:

"Działamy w bardzo trudnej sytuacji, dlatego, wybiegając w przyszłość, przygotowujemy nowe obiekty do kwarantanny. Przygotowaliśmy specjalne odizolowane miejsce na kwarantannę dla lekarzy. Wydzielamy też obiekt przy ul. Leśnej, aby mógł z niego ewentualnie skorzystać zespół ratunkowy "- wyjaśniał na początku kwietnia prezydent Marek Wojtkowski.

Wybrano budynek po dawnej Szkole Podstawowej nr 15, usytuowanej naprzeciw Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy ulicy Leśnej. Budynek szkoły od ulicy oddziela ogrodzenie, a także kilka metrów ogrodu i dziedziniec. Dziś mieszkańcy po raz pierwszy zauważyli, że w budynku świecą się światła, otwarto bramy i pojawiły się karetki pogotowia. 

Więcej szczegółów na temat ilości miejsc i osób podamy jutro po uzyskaniu informacji ze Szpitala Wojewódzkiego.

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
1000 Lecie
1000 Lecie 09.04.2020, 07:01
To jest szkoła Pomnik 1000 Lecia Polski. W latach 60 ubiegłego wieku zbudowano 1000 szkół na 1000 Lecie Polski. We Włocławku to 15 przy ul.Leśnej i 9 przy ul. Wojska Polskiego.

Pozostałe