W Sądzie w Rypinie zapadły pierwsze wyroki w sprawie złamania zasad kwarantanny. Ukaranych aż 7 osób

  • 09.04.2020, 17:56 (aktualizacja 09.04.2020, 18:11)
  • B. Obałkowska/komunikat prasowy
W Sądzie w Rypinie zapadły pierwsze wyroki w sprawie złamania zasad kwarantanny. Ukaranych aż 7 osób

W poniedziałek (06.04.20r.) Sąd Rejonowy w Rypinie wydał wyroki nakazowe w sprawie nieprzestrzegania nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Uznając winnych skazał siedem osób z powiatu rypińskiego na karę grzywny w kwocie od 5 do 6 tysięcy złotych. Te orzeczenia Rypińskiego Sądu Rejonowego mają stanowić lekcję i nauczkę na przyszłość.

Z pewnością mamy do czynienia z wyrokami, które nie są ostatnimi, mającymi bezpośredni związek z niestosowaniem się i nieprzestrzeganiem kwarantanny. W kolejce czekają już następne z udziałem mieszkańców naszego powiatu.

Przypominamy! Stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Jest niezbędne, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Niestosowanie się do obowiązujących przepisów skutkuje odpowiedzialnością prawną i karą grzywny w wysokości od 5 do 30 tys. zł.

B. Obałkowska/komunikat prasowy

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
prawo
prawo 14.04.2020, 17:54
To bez wysłuchania oskarżonych. Nawet w stanie wojennym pozwalali się bronić.
*** PIS
*** PIS 09.04.2020, 19:59
***e ***

Pozostałe