Włocławski szpital miał zakupić respiratory, ale nie otrzymał obiecanej przez A.Gembicką dotacji...

  • 28.04.2020, 18:35 (aktualizacja 28.04.2020, 21:24)
  • Bogumiła Obałkowska
Włocławski szpital miał zakupić respiratory, ale nie otrzymał obiecanej przez A.Gembicką dotacji...

Przypomnijmy. W sierpniu 2019 roku na trzy miesiące przed wyborami niezwykle aktywna w kampanii wyborczej, starająca się o mandat poselski Anna Gembicka wizytuje włocławski szpital. Towarzyszy jej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Oczywiście to bardzo korzystne wizerunkowo spotkanie daje nadzieje mieszkańcom na podniesienie jakości serwowanej opieki zdrowotnej, pracownikom i dyrekcji szpitala na pozyskanie funduszy na zakup sprzętu. Wizyta odbija się rzecz jasna szerokim echem w mediach. Pani Gembicka oraz Pan Cieszyński zaproszeni do Telewizji Kujawy mówią:

"Rozmawialiśmy o szeregu potencjalnych inwestycji. Warto pamiętać, że szpital przechodzi cały taki projekt dużej modernizacji. Środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa są zazwyczaj uzupełnieniem takich dużych inwestycji. Jeżeli chodzi o konkretny wniosek czekamy, aż on zostanie przygotowany przez dyrekcję szpitala. Temu miała służyć nasza dzisiejsza wizyta żeby porozmawiać o tym, które potrzeby są najbardziej priorytetowe." - twierdził wiceminister Cieszyński

"To spotkanie było bardzo konkretne. Zostaliśmy kompleksowo zapoznani z sytuacją szpitala. To dla nas cenne, bo możemy określić które wydatki są najpotrzebniejsze, jakie kategorie środków możemy pozyskać... "- mówiła Anna Gembicka w sierpniu 2019 roku

Na portalu Tu.Włocławek po wizycie w szpitalu Anna Gembicka mówiła:

"Dzięki temu będę mogła porozmawiać z panem premierem Mateuszem Morawieckim, aby przekazał dodatkowe środki z rezerwy ogólnej, którą dysponuje właśnie na potrzeby tych placówek. Staram się, jak najaktywniej zbierać różnego rodzaju postulaty, pomysły od mieszkańców, od różnych instytucji- tak, aby później przekuć je w działanie- pokazać skuteczność."

Skuteczność mamy okazję poznać dziś, po kilku miesiącach i uzyskanym mandacie. Szpital nie otrzymał dotacji, mimo skrupulatnie przygotowanych wniosków i zgromadzenia odpowiedniej dokumentacji. Dyrektor Karolina Welka jeszcze do niedawna nie traciła nadziei. Wniosek rozbiła na dwa dokumenty. Mniejszą dotację łatwiej uzyskać. Wskazała najpilniejsze zakupy m.in respiratory, które dziś w dobie koronawirusa są sprzętem ratującym życie. 

"Planowaliśmy zakup z dużej zeszłorocznej obiecanej dotacji 5 respiratorów, a w  obecnej sytuacji to już jest problem z ich dostępem". - twierdzi dyrektor Karolina Welka

Dotacji szpital nie uzyskał. Choć włocławska lecznica obecnie nie jest jednoimiennym szpitalem leczącym osoby z koronawirusem to przy nagłym przyroście chorych, oczywistym jest, że to się zmieni. Włocławska placówka jak pisaliśmy na początku kwietnia dysponuje 25 stacjonarnymi respiratorami. Jak wiadomo z doniesień medialnych leczenie COVID-19 polega na wprowadzeniu pacjenta w śpiączkę farmakologiczną, podłączenie do respiratora i podawaniu leków. Bez respiratora leczenie poważnych przypadków zakażenia jest niemożliwe. We Włoszech w momencie największego wzrostu zachorowań lekarze musieli decydować kogo skazują na śmierć, a kogo podłączają do respiratora...

Tymczasem sama Anna Gembicka jest aktywniejsza niż zwykle, dziś znów obiecała na antenie lokalnej tv "wspieranie służby zdrowia" i śle listy do prezydenta miasta z pytaniem czy zapewnił środki ochrony osobistej w placówkach opiekuńczo- wychowawczych. Zapewne nie ma wiedzy, że ten sam szpital, który nie zakupi respiratorów bo nie otrzymał obiecanej w kampanii dotacji, dostał z budżetu miasta Włocławek na zakup środków ochrony osobistej 30 tysięcy złotych...bo czy słałaby wówczas takie listy?

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Eh szkoda słów
Eh szkoda słów 21.10.2020, 17:13
Lista obietnic coraz dłuższa i guzik z nich wynikło.Podczepiała się i po dworzec i pod tamę i............jeszcze bardzo wiele cudów niewidów.Żeby tylko zaistnieć i chwalić się co ona nie zrobi,ile kasy może obiecać.Nawet pojechała na niby grób w Witoszynie. z wieńcem i smutną miną.A co ta niechaj wszyscy widzą jaka aktywna i wszystko może.
kazik
kazik 09.05.2020, 16:20
Misiewiczowna teraz dokarmia swoje lipne stowarzyszenia kasą z nowych durnych instytucji. Zobaczcie ile kasy do znajomych poleciało.
gość
gość 05.05.2020, 08:12
https://nczas.com/2020/05/04/f…
kujawiak 1975.
kujawiak 1975. 30.04.2020, 19:21
Prymitywna oszustka,i taki ktoś jest w parlamencie- zgroza.Buraki przerywać ,tam jest miejsce tej wiochmenki
GOLEM
GOLEM 29.04.2020, 19:12
KIEDY WRESZCIE TO RUDE BABSKO Z ŻÓŁTYMI ZĘBAMI ZNIKNIE. NIECH JĄ ZABIERZE DZIUBICKI DO JEDNEJ ZE SWOICH RAD NADZORCZYCH. TO JEST OBRAZA BOSKA DLA MIASTA. ZWYKŁA KONFORMISTYCZNA DZIEWCZYNKA ZE WSI BEZ WYŻSZYCH STUDIÓW. JEDNAK CHAM ZOSTANIE CHAMEM NA WIEKI WIEKÓW AMEN. P. B.... NOECH SIĘ PANI TRZYMA. NA POHYBEL PISOWCOM....
top 2000
top 2000 29.04.2020, 00:21
Wie ktoś, czy to prawda że ona Morawieckiemu dzieci bawiła, była niańką i dlatego ja tak awansuje?
Mieszkaniec Szpetala
Mieszkaniec Szpetala 19.10.2020, 16:29
W niedlugim czasie dowiemy sie więcej o tej pseudo-poslance
Danuta
Danuta 20.10.2020, 01:18
Podobno jest pokłócona z rodziną do tego stopnia że jak przyjeżdzają na wioskę, to nie śpią z mężem w domu. Podobno kosa miedzy jej mężem a siostrą.

Pozostałe