Firma Kongsberg Automotive otworzyła fabrykę w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Zatrudni 200 osób!

  • 24.10.2018, 18:52 (aktualizacja 02.11.2018, 14:06)
  • Bogumiła Obałkowska
Firma Kongsberg Automotive otworzyła fabrykę w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Zatrudni 200 osób! fot. Janusz Krysztop

Kongsberg Automotive jest wiodącym producentem komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego. Producent jest globalnym dostawcą i osiąga przychody w wysokości ok. 1,1 mld EUR, zatrudniając blisko 10.500 pracowników w swoich 19 firmach. Posiada 25 zakładów produkcyjnych na całym świecie, a siedziba zlokalizowana jest Zurychu w Szwajcarii. Na polskim rynku Kongsberg Automotive funkcjonuje od 18 lat. Pierwszy zakład otwarto w 2000 roku w Pruszkowie pod Warszawą. Kolejną fabrykę uruchomiono w Koluszkach koło Łodzi w 2016 roku. Federic Kot, General Operations Manager Interior podkreślił, że w najbliższym czasie zatrudnienie znajdzie w fabryce w Brześciu ponad 200 osób:

„Otwarcie kolejnego zakładu w Polsce jest zgodne z długofalową strategią Spółki. Cały czas zawieramy nowe kontrakty z wiodącymi markami z branży motoryzacyjnej. Ciągły rozwój i innowacja są dla nas kluczowe, dlatego w zakładzie w Brześciu Kujawskim wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie. Bardzo ważnym elementem naszego sukcesu są pracownicy, którzy każdego dnia dbają o najwyższą jakość produkcji nowoczesnych systemów samochodowych. W nowej fabryce mamy atrakcyjną ofertę stanowisk pracy. W ciągu ostatniego roku zatrudniliśmy już blisko 800 pracowników, a w najbliższym czasie planujemy zrekrutować jeszcze blisko 200 osób” 

Firma poszukuje pracowników o zróżnicowanych kwalifikacjach zawodowych. Obecnie możliwości zatrudnienia dotyczą zarówno stanowisk produkcyjnych, jak i kadry inżynierskiej oraz kierowniczej.

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (54)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Radek
Radek 24.01.2020, 05:58
A jakie zarobki ? na miarę Europy ?

Pozostałe