Likwidacja Restauracji Ratuszowej i Hotelu Ratuszowego. Ich miejsce zajmą wydziały Urzędu Miasta z ulic 3-go Maja i Kościuszki

  • 19.05.2020, 18:21 (aktualizacja 19.05.2020, 18:43)
  • B.B.
Likwidacja Restauracji Ratuszowej i Hotelu Ratuszowego. Ich miejsce zajmą wydziały Urzędu Miasta z ulic 3-go Maja i Kościuszki materiały Urząd Miasta Włocławek

Na dzisiejszej Sesji Rady podczas punktu 3 porządku obrad,  radny Janusz Dębczyński zapytał Prezydenta Marka Wojtkowskiego o miejską spółkę Baza.

"Pan Prezydent w okresie międzysesyjnym informował w mediach społecznościowych, że ma zamiar zrezygnować, czy już podjął taką decyzję, z funkcjonowania Restauracji Ratuszowa i Hotelu Ratuszowego. Wiem, że w ślad za tym wystąpiły zwolnienia pracowników. Chciałbym zapytać, w trosce o tych pracowników, czy zaproponowano im jakieś nowe miejsca pracy i również myślę, że wypadałoby, żeby Prezydent jako gospodarz miasta poinformował nas jako przedstawicieli mieszkańców, jako radnych, jaki przewiduje dalej los dla tej spółki, bądź tej wydzielonej części, która ma Pan zamiar, nie wiem, zbyć, sprzedać."

Prezydent Marek Wojtkowski potwierdził, że Restauracja Ratuszowa i Hotel Ratuszowy zostaną zamknięte.

"Ja rzeczywiście informowałem mieszkańców Włocławka na jednej z moich konferencji, że w związku z sytuacją epidemiczną, w związku z tym, że dochody spółki w zakresie usług hotelowych i restauracyjnych diametralnie spadły Zarząd wystąpił z wnioskiem o likwidację hotelu i restauracji. Myślę, że to jest zbieżne z państwa intencjami, ponieważ wielokrotnie na Sesjach Rady Miasta pojawiały się głosy, że nie jest to zadanie własne miasta, bo jest to niejako konkurencja dla podmiotów gospodarczych, które prowadzą taką działalność. Poza tym od kilku lat mamy jednoznaczne orzeczenie Najwyższej Izby Kontroli, które potwierdza, że nie jest to zadanie własne."

Budynek, w którym mieści się hotel i restauracja wrócą do miasta, nie ma planów sprzedaży tego obiektu. Prezydent planuje w przyszłości przenieść tam kilka wydziałów Urzędu Miasta, które obecnie znajdują się na ul. 3- go Maja oraz Kościuszki.

Włodarz naszego miasta stwierdził, że niektórzy pracownicy hotelu i restauracji skorzystali ze swoich uprawnień emerytalnych, a część sama odeszła. Ci, którzy zostali oferowana jest pomoc w znalezieniu nowego zatrudnienia. Niektórzy z nich znajdą zatrudnienie w firmie Krzysztofa Grządziela.

B.B.

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czekolinda
czekolinda 22.05.2020, 21:38
Ale czekoladowy rajca zamiast zakryć usta i nos to je odsłonił a zakrył oczy. Nie dotarło a potem jest zdziwiony, że chcą się go pozbyć .
dobranna
dobranna 21.05.2020, 16:44
Dobrodziej czemu bez maski lub przyłbicy?

Pozostałe