Czy prezydent Marek Wojtkowski zostanie szefem sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego?

  • 20.05.2020, 18:44 (aktualizacja 20.05.2020, 19:25)
  • Bogumiła Obałkowska
Czy prezydent Marek Wojtkowski zostanie szefem sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego?

Kilka dni temu Koalicja Obywatelska zmieniła swojego kandydata na prezydenta RP z Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na obecnego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy są zgodni, że do akwarium z rybkami wpłynął rekin. Rafał Trzaskowski dał się do tej pory poznać jako twardy, agresywny zawodnik sceny politycznej. Jest zupełnym przeciwieństwem zarówno wcześniejszej kandydatki jak i obecnego prezydenta Andrzeja Dudy. Choć daty wyborów jeszcze nie ogłoszono i nie wolno prowadzić kampanii, pewne kroki i decyzje nie wpisujące się w kampanię kandydat Koalicji już podejmuje. Wśród postulatów jakie chce zawrzeć w swoim programie Rafał Trzaskowski, jest likwidacja Telewizji Polskiej, pojawiły się również spoty porównujące m.in umiejętności lingwistyczne obecnego prezydenta i kandydata PO. Walka w sieci - ruszyła. Ruszyły również kwestie organizacyjne, Rafał Trzaskowski chce mianować samorządowców szefami sztabów regionalnych. Jak już publicznie potwierdził prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, gdy tylko taki sztab zostanie powołany - stanie na jego czele. Szefami pozostałych sztabów najprawdopodobniej zostaną również prezydent Poznania i Wrocławia. Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, który kibicował dotychczas Małgorzacie Kidawie-Błońskiej zapytany przez nas, czy będzie jednym z szefów sztabów regionalnych odpowiada:

"Oczywiście nie mógłbym odmówić, gdybym został poproszony. Jestem głęboko przekonany, że jest to znakomity kandydat i przede wszystkim samorządowiec. To jest najważniejsze dla nas. Myślę, że w dobie, gdy prawa samorządów i finanse są ograniczane, jest szansa na progres w tej kwestii i jest szansa na to, że nowy prezydent (myślę, że wygra z obecnym prezydentem) miałby zupełnie inne podejście i tak bezkrytycznie nie podpisywałby ustaw godzących też w niezależność samorządów..."- twierdzi Marek Wojtkowski

Jak podkreślają eksperci, zabieg ten ma na celu podkreślenie poparcia kandydatury Rafała Trzaskowskiego przez samorządowców. Czy Rafał Trzaskowski w trakcie kampanii odwiedzi Włocławek? Najprawdopodobniej tak, ale daty jeszcze nie ma. 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Max
Max 09.06.2020, 21:14
Niech zajmuje się swojá Warszawą a nie przyjeżdża do Włocławka tu nie jest potrzebny
wyborca
wyborca 21.05.2020, 12:38
wtedy przegraną ma pewną, to powinien być ktoś operatywny.

Pozostałe