Żłobki i przedszkola we Włocławku otwarte od poniedziałku

  • 21.05.2020, 13:04 (aktualizacja 21.05.2020, 14:56)
  • B.B.
Żłobki i przedszkola we Włocławku otwarte od poniedziałku fot. Archiwum

Na dzisiejszym briefingu Prezydent Marek Wojtkowski potwierdził, że od najbliższego poniedziałku, tj. 25 maja, żłobki i przedszkola będą już czynne. Włodarz dodał, że władze miasta starają się zapewnić dzieciom i pracownikom placówek edukacyjnych maksimum bezpieczeństwa. Oznajmił również, że nie zostaną przeprowadzone wśród pracowników testy przesiewowe.

"My takich testów przesiewowych nie będziemy prowadzić wśród pracowników żłobków i przedszkoli, z uwagi na to, że zgodnie z opinią wojewody te testy są po prostu mało wiarygodne. Jest dużo przekłamań zarówno in plus jak też in minus. Dlatego też zdecydowaliśmy, że w naszym mieście takich testów nie będziemy prowadzić. Uważamy, że miarodajne są testy genetyczne, z tym że powinien zająć się nimi rząd, to nie leży w gestii samorządu miasta. Tym bardziej, że wszelkie decyzje w sytuacji epidemiologicznej musimy konsultować z Sanepidem Powiatowym i Wojewódzkim oraz z ośrodkiem rządowym w postaci władz województwa kujawsko-pomorskiego"

Zgodnie z zapowiedziami poza żłobkami i przedszkolami 25 maja zostaną otwarte szkoły dla uczniów klas 0, 1, 2 i 3. Tego samego dnia uruchomione będą konsultacje dla uczniów klas 8 oraz maturzystów. Pozostali uczniowie na konsultacje w placówkach edukacyjnych będą mogli stawić się od 1 czerwca.

Na zakończenie konferencji Prezydent Włocławka zachęcał do wzięcia udziału w ankiecie znajdującej się na stronie internetowej Urzędu Miasta. Można w niej ocenić funkcjonowanie Włocławskiego Ratusza i jednostek podległych.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe