55 tys. sztuk nielegalnych papierosów i 43 kg w dwóch włocławskich garażach

  • 21.05.2020, 13:45 (aktualizacja 21.05.2020, 18:29)
  • informacja prasowa
55 tys. sztuk nielegalnych papierosów i 43 kg w dwóch włocławskich garażach kujawsko-pomorskie.kas.gov.pl

Pod koniec ubiegłego tygodnia podczas patrolu funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zauważyli kobietę, która z garażu wynosiła paczki przypominające rygle papierosów i przenosiła je do zaparkowanego nieopodal auta. Obserwowana kobieta zachowywała się bardzo nerwowo, co skłoniło funkcjonariuszy do szybkiej reakcji. W garażu wykryto papierosy różnych marek z białoruskimi banderolami, łącznie 55 400 sztuk. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że kobieta wynajmuje w pobliżu jeszcze jeden garaż. Podczas rewizji wykryto w nim 43 kg tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy.

Zatrzymana kobieta była już w przeszłości karana za posiadanie kontrabandy. Popełnienie przestępstwa paserstwa skarbowego zagrożone jest wysoką grzywną, karą pozbawienia wolności do lat 3 albo obiema tymi karami łącznie.

Nielegalny towar zabezpieczono, a w sprawie wszczęto postępowanie karne skarbowe. Uszczuplenia budżetowe wyniosły blisko 110 tys. zł, w tym tylko w podatku akcyzowym 86 tys. złotych.

informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe