Policyjna akcja: 94 mandaty, 143 wykroczenia

  • 22.05.2020, 11:49 (aktualizacja 22.05.2020, 14:34)
  • informacja prasowa
Policyjna akcja: 94 mandaty, 143 wykroczenia KMP Włocławek

Wczoraj o godziny 6:00 do 22:00 na terenie Włocławka i powiatu włocławskiego funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji prowadzili działania kontrolne-prewencyjne "NURD". Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, a więc osób najmniej chronionych na drodze. Mundurowi skupili się na obserwacji przejść dla pieszych oraz dróg dla rowerzystów. Policjanci przyglądali się jak kierowcy stosują się do przepisów ruchu drogowego względem pieszych i cyklistów. Sprawdzali także zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego i czy odpowiednio zadbali o swoją widoczność na drodze.

Efektem czwartkowych działań jest ujawnienie 143 wykroczeń drogowych, z których 123 dotyczyły kierujących pojazdami, a w 20 przypadkach pieszych. Policjanci na uczestników ruchu drogowego za złamanie przepisów drogowych nałożyli 94 mandaty karne oraz w 45 przypadkach pouczyli.

Dodatkowo 175 kierujących zostało poddanych kontroli trzeźwości. 1 rowerzysta był nietrzeźwy. Cyklista został zatrzymany w Boniewie na ulicy Pocztowej. 33-latek miał w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz sprawą jego zachowania na drodze zajmie się sąd, do którego mundurowi prześlą materiały. Za popełnione wykroczenie może mu grozić wysoka grzywna, nawet do 5 tys. złotych.

informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe