Dyspensery we włocławskich autobusach mają zapewnić bezpieczeństwo pasażerom

  • 27.05.2020, 15:07 (aktualizacja 27.05.2020, 15:35)
  • B.B.
Dyspensery we włocławskich autobusach mają zapewnić bezpieczeństwo pasażerom B.B.

O godzinie 9:30 odbył się briefing prasowy z udziałem prezydenta Marka Wojtkowskiego oraz jego zastępcy Krzysztofa Kukuckiego. Spotkanie z mediami odbyło się w autobusie MPK zaparkowanym na parkingu zajezdni przy ulicy Rysiej 3. Tematem spotkania było funkcjonowanie włocławskiego MPK w trakcie epidemii. Jako pierwszy głos zabrał prezydent Wojtkowski.

"Naszym głównym celem jest promowanie transportu publicznego, transportu przede wszystkim bezpiecznego dla naszych mieszkańców. Jak państwo widzą mamy zamontowane w każdym autobusie tzw. dyspensery, które pozwalają na to, by odkazić dłonie. Teraz w autobusie może jeździć więcej osób, ale warunki bezpieczeństwa muszą zostać zachowane."

 

Zastępca prezydenta Krzysztof Kukucki dodał, że dyspensery pozostaną w miejskich autobusach po zakończeniu pandemii koronawirusa.

"Dyspensery zostaną ze względów higienicznych. Otrzymaliśmy sygnały od pasażerów, którzy zwracali uwagę na to, że nie chcą złapać rurkę, czy tez uchwyt, bo nie wiedzą, kto ją trzymał wcześniej. Wobec tego środek odkażający zawsze będzie do dyspozycji i będzie można z niego skorzystać. Jest to oczywiście jeden z elementów, które wdrażamy, bo w drugiej połowie tego roku wprowadzimy we wszystkich autobusach zbliżeniową płatność kartą za bilet."

Na konferencji została poruszona kwestia strat w budżecie miasta spowodowanych niższą sprzedażą biletów MPK w czasie pandemii koronawirusa. Porównując przychody rok do roku wpływy spadły o 60-70%.

B.B.

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe