Stowarzyszenie "Profutrzaki" walczy o zdrowie Nuki i prosi o wsparcie

  • 28.10.2018, 15:55 (aktualizacja 28.10.2018, 16:09)
  • Bogumiła Obałkowska
Stowarzyszenie "Profutrzaki" walczy o zdrowie Nuki i prosi o wsparcie

            Niepełnosprawność może również dotyczyć zwierząt. Są one wówczas od nas całkiem zależne, a w przypadku niepełnosprawności wymagają szczególnej opieki i zaangażowania.
            Nuka ma uszkodzony kręgosłup, nie ma też tylnych łapek. Sunia jeździ na wózeczku i musi nosić pieluszki. Ma również chore nerki, dlatego potrzebuje leków i specjalistycznej karmy nerkowej. Walczy dzielnie. Ma w sobie mnóstwo miłości i radości. Kocha cały świat i każdego człowieka. Chce żyć, a my jesteśmy po to, by jej w tym pomóc. Jednak sami nie damy rady. Czekamy na ludzi o wielkich sercach, którzy nie będą obojętni. To psie istnienie jest teraz w naszych rękach.


            Nuka jest pod opieką Stowarzyszenia Profutrzaki – Centrum Edukacji Prozwierzęcej, które jest prowadzone przez dwie wolontariuszki. Mają pod opieką inne zwierzęta, prowadzą też akcję sterylizacji suczek i kotek właścicielskich na terenie Brześcia Kujawskiego. Fundusze pozyskują jedynie z indywidualnych wpłat darczyńców oraz bazarków pomocowych na Facebooku. Nie jest łatwo, ale nie poddają się. Wzięły pod swoje skrzydła niepełnosprawną Nukę i walczą o to, by mogła cieszyć się życiem jeszcze bardzo długo.


            Na razie sunia będzie przepłukiwana i dostanie leki na nerki oraz odbudowę krwinek. Zostanie wprowadzona również karma nerkowa. Po 10 dniach będzie wiadomo, czy potrzebne są dalsze konsultacje i czy nerki zaczęły pracować.


            Dziewczyny uruchomiły dla Nuki specjalną zbiórkę na portalu pomagam.pl. Każda wpłata zostanie wykorzystana w 100%. Jeśli ktoś chciałby pomóc i podzielić się dobrem zapraszamy na stronę zbiórki: https://pomagam.pl/ccwbsq3p oraz na stronę Stowarzyszenia Profutrzaki, na której będą wszystkie rozliczenia i dodatkowe informacje: https://www.facebook.com/chatafutrzaka/

Nuka najbardziej potrzebuje:
- karmy mokrej - Animonda Integra Protect Renal
- pieluszek - DADA rozmiar 4 ew. 3, fioletowe (zużywa około 10 dziennie)
- wsparcia w leczeniu (przepłukiwania, tabletki na nerki, badania krwi, profilaktyka)


Kiedy podzielisz się dobrem – nigdy nie będziesz miał mniej.
 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe