Otwarcie Centrum Kultury Browar B. odbędzie się etapami

  • 29.05.2020, 16:40 (aktualizacja 29.05.2020, 17:26)
  • B.B.
Otwarcie Centrum Kultury Browar B. odbędzie się etapami B.B.

Zgodnie z rekomendacjami rządowymi od 6 czerwca instytucje kultury mogące gromadzić wiele osób mogą, oczywiście wypełniając wszelkie wymogi sanitarne, zostać otwarte. Największą taką instytucją we Włocławku jest Centrum Kultury Browar B. Dyrektor CKBB Lidię Piechocką-Witczak zapytaliśmy jak będzie przebiegało otwarcie instytucji przez nią zarządzanej.

"Oczywiście będziemy robić to bardzo ostrożnie i etapami. W tej chwili uzgadniamy wszystkie zasady, ponieważ nie możemy od razu wrócić do systemu sprzed pandemii. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie odbiorców kultury. Mamy w związku z tym różnego rodzaju obowiązki do wykonania."

 

 

Na początku pracownicy będą starali się wrócić do organizowania warsztatów i zajęć, ponieważ CKBB otrzymuje sygnały od młodzieży i rodziców o chęci korzystania i uczestniczenia w takich spotkaniach, nawet w czerwcu,, lipcu i sierpniu. Jest to sytuacja zupełnie inna niż zwykle o tej porze roku, ponieważ pod koniec maja warsztaty i zajęcia dobiegały końca, a ich zwieńczenie stanowiła Fabryka Marzeń, czyli koncert, w czasie którego młodzież mogła zaprezentować publiczności swoje umiejętności. Imprezy odbywające się w sali widowiskowej wciąż będą wstrzymane.

"Jeżeli chodzi spotkania w sali widowiskowej, koncerty, to wszystko jest dopiero w planach. Wszystkie nasze umowy dotychczasowe uległy zatrzymaniu, odłożeniu na przyszłość. W tej chwili możemy mówić o koncertach dopiero w drugiej połowie roku, po wakacjach. Nie wiemy jednak jaka będzie wtedy sytuacja epidemiczna. Rozważamy sytuację organizowania na dziedzińcu spotkania z muzyką w roli głównej. Wszystko zależy od wyniku rozmów z prezydentem naszego miasta, które odbędą się na początku przyszłego tygodnia."

 

Więcej szczegółowych informacji na temat działania CKBB otrzymamy pod koniec przyszłego tygodnia.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe