Korzystał ze spadku na podstawie sfałszowanego testamentu. Sprawą zajęła się włocławska prokuratura

  • 29.05.2020, 20:36 (aktualizacja 29.05.2020, 23:35)
  • Bogumiła Obałkowska
Korzystał ze spadku na podstawie sfałszowanego testamentu. Sprawą zajęła się włocławska prokuratura

Choć wydawać by się mogło, że takie scenariusze zaliczyć należy raczej do wyobraźni filmowców, sprawa wydarzyła się "na naszym podwórku", a sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa we Włocławku. Chodzi o spadek, którego beneficjentem niezgodnie z wolą zmarłej został jej mąż. Testament kobiety został sfałszowany!

" 27 kwietnia 2018 roku prokurator Prokuratury Rejonowej we Włocławku działając na podstawie art. 928 § 1 pkt 3 i § 2 kc i art. 929 kc wniósł o uznanie pozwanego J. O. za niegodnego dziedziczenia po zmarłej żonie, albowiem spadkobierca świadomie skorzystał z testamentu podrobionego przez inną osobę. Wyrokiem z dnia 24 stycznia 2020 roku Sąd Rejonowy we Włocławku Wydział Cywilny uznał J. O. za niegodnego dziedziczenia po zmarłej spadkodawczyni."- informuje Prokurator Rejonowy we Włocławku

Zgodnie z § 2 art. 928 kpc - spadkobierca niegodny zostaje wyłączony od dziedziczenia, tak jak by nie dożył otwarcia spadku. Zgodnie z przepisem art. 679 kpc dowód, że osoba która uzyskała stwierdzenie nabycia spadku, nie jest spadkobiercą lub że jej udział w spadku jest inny niż stwierdzony, może być przeprowadzony tylko w postępowaniu o uchylenie lub zmianę o stwierdzenie nabycia spadku. Wniosek o wszczęcie postępowania może zgłosić każdy zainteresowany.

"Z uwagi na powyższe ustalenia, w dniu 20 kwietnia 2020 roku prokurator działając na podstawie art. 7 kpc i art. 679 kpc skierował wniosek o zmianę postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku z dnia 3 lutego 2016 roku Sądu Rejonowego we Włocławku I Wydziału Cywilnego o stwierdzeniu nabycia spadku po zmarłej spadkodawczyni. "- informuje Prokurator Rejonowy we Włocławku 

Wniosek oczekuje w Sądzie na rozpoznanie. Do sprawy wrócimy

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe