Podsumowanie tygodnia: 2 nowe zakażenia, jeden zgon, 48 ozdrowieńców

  • 31.05.2020, 22:11 (aktualizacja 31.05.2020, 22:42)
  • Bogumiła Obałkowska
Podsumowanie tygodnia: 2 nowe zakażenia, jeden zgon, 48 ozdrowieńców

Podobnie jak w ubiegłym tygodniu podsumowaliśmy ostatnie 7 dni epidemii koronawirusa na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Jak wynika z danych, które przekazuje rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego liczba ozdrowieńców znacznie przekracza liczbę nowych zakażeń. W tym tygodniu informowano tylko o dwóch nowych zakażeniach. W poniedziałek zachorował jeden z mieszkańców Torunia, zaś we środę mieszkaniec powiatu toruńskiego. Pojawiła się również informacja dotycząca zgonu. Zmarł 66-letni mężczyzna, którego leczono w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. Najwięcej ozdrowieńców odnotowano we wtorek - 15 osób. Niewiele mniej wczoraj tj. w sobotę - 13 osób, we środę było ich 10, w poniedziałek i niedzielę po 4 osoby. W czwartek wyzdrowiały 2 osoby. Od poniedziałku do dziś wykonano 4 925 testów. 

Liczba zakażonych we Włocławku pozostawała niezmienna - 24 osoby. W kwarantannie w całym województwie na dziś tj. niedziela (31.05) przebywa 1306 osób. Łączna liczba zgonów zakwalifikowanych jako COVID-19 od początku epidemii w kujawsko-pomorskim  to 46. Łączna liczba ozdrowieńców jak do tej pory to 478, liczba pobranych próbek od początku epidemii -40 805. 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe