Linowy plac zabaw przy ulicy Mostowej otwarty

  • 01.06.2020, 15:54 (aktualizacja 01.06.2020, 16:46)
  • B.B.
Linowy plac zabaw przy ulicy Mostowej otwarty B.B.

Dziś o godzinie 12:00 na placu zabaw przy ulicy Mostowej odbyła się konferencja prasowa prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego i dwójki jego zastępców, Barbary Moraczewskiej i Krzysztofa Kukuckiego. Powodem zwołania briefingu było otwarcie linowego placu zabaw, który powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego.

"Spotykamy się dzisiaj przy ulicy Mostowej, ponieważ oddajemy do użytku nowy plac zabaw. Jest to inwestycja, która została wyłoniona w głosowaniu przez mieszkańców Włocławka w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jak Państwo wiedzą, w ostatnich tygodniach decyzją rządu można będzie uczęszczać na place zabaw, dlatego też mi idąc za tym głosem, nie mając jeszcze sprecyzowanych wytycznych co do zasad sanitarnych, ale postanowiliśmy otworzyć place zabaw." - oznajmił rezydent Marek Wojtkowskiego

Krzysztof Kukucki odniósł się do idei Budżetu Obywatelskiego.

"Jesteśmy w miejscu, gdzie za kwotę ponad 471 tys. została zrealizowana idea, która pojawiła się w głowach mieszkańców, którą zgłosili, zebrali podpisy, a później głosowali. To cieszy i to jest dobra okazja, aby namawiać mieszkańców do udziału w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego, tak żeby mieszkańcy Włocławka współdecydowali i mieli realny wpływ na to, jak Włocławek będzie wyglądał."

 

Linowy plac zabaw przy ulicy Mostowej był gotowy do otwarcia ponad miesiąc temu, jednak z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa dzieci dopiero teraz mogą się na nim bawić.

B.B.

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe