W włocławskich lasach pojawił się kangur. Skąd się wziął?

  • 24.06.2020, 12:19 (aktualizacja 24.06.2020, 13:14)
  • B.B.
W włocławskich lasach pojawił się kangur. Skąd się wziął? Nadleśnictwo Włocławek/M. Namieśnik

Na facebookowym profilu Nadleśnictwa Włocławek zostało opublikowane zdjęcie, na którym widać kangura. W jaki sposób kojarzony z Australią zwierzak pojawił się w włocławskim lesie? Czy może jest to fotomontaż? Zapytaliśmy o to rzecznika prasowego Nadleśnictwa Włocławek Mieczysława Olewnika.

"Faktycznie jest to kangur. To zdjęcie zrobił wczoraj o 22:30, między Rudą a Goreniem, na pograniczu dwóch leśnictw, niedaleko Dobiegniewa jeden z naszych leśniczych. Zrobiliśmy małe dochodzenie skąd zwierzę się tutaj wzięło. Okazało się, że uciekł z Zielonej Szkoły w Goreniu. Trwają poszukiwania kangura."

 

Zastanawialiśmy się, czy kangur przeżyje na wolności w włocławskich lasach.

"To jest roślinożerca, znajdzie sobie jakieś pożywienie. Jeśli jakiś większy drapieżnik, jak np. wilk go nie złapie, to powinien dawać sobie świetnie radę. Natomiast to jest zwierzę przyzwyczajone do ludzi, obcowało z ludźmi, więc raczej nie powinno się ich bać."

 

 

Jeśli ktoś spotka kangura, powinien zgłosić taką informację do Nadleśnictwa Włocławek i Zielonej Szkoły w Goreniu.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe