Rowerzysta chciał zjechać ze schodów przy ulicy Piwnej. Spadł z dużej wysokości, pierwszej pomocy udzielili świadkowie zdarzenia

  • 25.06.2020, 18:45 (aktualizacja 25.06.2020, 22:14)
  • B.B.
Rowerzysta chciał zjechać ze schodów przy ulicy Piwnej. Spadł z dużej wysokości, pierwszej pomocy udzielili świadkowie zdarzenia fot. P.K.

Na naszą redakcyjną skrzynkę mailową otrzymaliśmy informacje o groźnie wyglądającym zdarzeniu, do którego doszło dzisiaj około godziny 17:30 na Przystani przy ulicy Piwnej. Z relacji świadka wynika, że młody mężczyzna chciał zjechać rowerem po schodach.

"Byłem tam ze znajomymi i widziałem, jak zjeżdżał z samej góry schodów, jednak w połowie drogi po prostu razem z rowerem spadł z tych schodów. Usłyszałem niesamowity huk. Chłopak po upadku dostał drgawek. Od razu do niego podbiegliśmy, był nieprzytomny, sprawdziliśmy puls i położyliśmy w pozycji bocznej bezpiecznej. Ktoś wezwał pogotowie, które bardzo szybko zjawiło się na miejscu zdarzenia. Ratownicy medyczni zabrali go na specjalnych noszach do karetki." - relacjonuje świadek zdarzenia Pan Patryk

Z relacji świadka zdarzenia, Pana Patryka, wynika, że rowerzysta, który postanowił zjechać po schodach nie miał kasku, ani żadnych elementów ochronnych. 

"Chłopak ma 14 lat , staraliśmy się go wybudzić. Nie pamiętał, że był na rowerze z kolegą, nie pamiętał wypadku . Jedynie co pamiętał to adres ulicy na której mieszka, bez dokładności bloku i numeru domu. Wezwałem karetkę i podbiegłem do niego. Zdążyłem usłyszeć tylko jak dziewczyna krzyczała "on leci". Nagle był huk. Jakby ktoś czymś uderzył . W ciągu chwili , zbiegłem i pomogłem chłopakowi.   Na koniec przyjechała karetka pomogliśmy chłopaka przenieść i czekaliśmy niektórzy za policją, gdyż chłopak był nieletni. Policja jak i rodzic tzn. mama bardzo szybko zjawili się na miejscu, całego zajścia"- dodaje kolejny świadek zdarzenia Pan Marcel

O stan zdrowia 14-latka będziemy pytać jutro we włocławskim szpitalu.

B.B.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Beakor
Beakor 28.06.2020, 14:32
A w szpitalu nie ma oddziału chirurgii dziecięcej. Włocławscy Rodzice, czy Wam jest wszystko jedno?
pedał
pedał 26.06.2020, 18:20
rowerzyści powinni jeździć po jezdni
Trek Rondo Falbanka Team.
Trek Rondo Falbanka Team. 26.06.2020, 07:37
KASK KASK KASK. To można powtarzać jak mantrę i nic. Ze zdjęcia wnioskuję że przetarcie twarzy po powierzchni schodów też zostawiło swoje ślady. Jazda po lesie jest o wiele bezpieczniejsza i warto o tym pamiętać. Tam też są górki ale nie betonowe a wyżyć się można "do upadłego". To mój apel do rodziców aby nie zezwalali na jazdę w "betonowej dżungli". Mamy super lokalizację gdyż lasów ci u nas dostatek.

Pozostałe