Wystawa zdjęć dawnego Włocławka na placu Wolności

  • 26.06.2020, 01:06 (aktualizacja 26.06.2020, 01:16)
  • Bogumiła Obałkowska
Wystawa zdjęć dawnego Włocławka na placu Wolności fot. Jan Sieraczkiewicz

U stóp pomnika Żołnierza Polskiego na włocławskim placu Wolności pojawiła się wystawa zdjęć. Na fotografiach można podziwiać życie Włocławka z dawnych lat. Kilka zdjęć pochodzi z Narodowego Archiwum Cyfrowego, z okresu obchodów 1000 lecia chrztu Polski. Pozostałe zdjęcia, wykonał włocławianin, pasjonat fotografii i dawny dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku Jan Sieraczkiewicz. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem. 

"Przygotowana ekspozycja, pokazuje obiekty nadal istniejące, jak i te, których już od dawna nie ma. Lunapark przy ul. Pułaskiego, włocławska “Celuloza” i “Fajans” czy “wielkie płyty” na osiedlu Kazimierza Wielkiego- to wszystko do zobaczenia na wystawie. Uwiecznione na zdjęciach są też ważne wydarzenia z życia Włocławka, takie jak przyjazd kardynała Stefana Wyszyńskiego czy arcybiskupa Karola Wojtyły. To wystawa dla starszych- dla przypomnienia, gdzie chodziło się na watę cukrową,  dla młodych, żeby pokazać jak bardzo zmieniło się nasze miasto. Na wystawę składają się zdjęcia głównie autorstwa Jana Sieraczkiewicza,  cztery z  prezentowanych fotografii pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Całość opracował Łukasz Daniewski."- czytamy na stronie Centrum Kultury Browar B.

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (33)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe