Transport śmigłowca przez Wisłę na indywidualne zamówienie z Niemiec

  • 29.06.2020, 11:52 (aktualizacja 29.06.2020, 15:14)
  • B.B.
Transport śmigłowca przez Wisłę na indywidualne zamówienie z Niemiec fot. Jola Kluszczynska

W miniony piątek rano na jedna z mieszkanek Włocławka dokonała nagrania statku płynącego przez Wisłę. Na filmie widać także helikopter znajdujący się na tylnej części jednostki, zmierzającej w kierunku Torunia. Trzeba przyznać widok raczej niezwykły. W celu uzyskania informacji na temat jednostki skontaktowaliśmy się z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Warszawie.

"W piątek 26 czerwca przez śluzę na SW Włocławek pokonał zestaw złożony z kadłubu statku pasażerskiego (wykonanego w Stoczni Centromost w Płocku) w asyście dwóch pchaczy. Przez śluzę przechodzi najpierw jeden pchacz, kolejno śluzowany jest kadłub i na końcu drugi pchacz." - informuje rzecznik prasowy RZGW w Warszawie Urszula Tomoń

Ponadto dowiedzieliśmy się, że jest to indywidualne zamówienie na wody śródlądowe w Niemczech oraz, że będzie to hotel wycieczkowy. Obecny stany wody pozwalał na śluzowanie. Śmigłowiec jest własnością firmy, która transportuje kadłub. 

B.B.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe