Nie żyje 41-latek przyciśnięty elementem prasy do słomy w jednym z gospodarstw rolnych

  • 03.07.2020, 18:43 (aktualizacja 03.07.2020, 18:47)
  • informacja prasowa
Nie żyje 41-latek przyciśnięty elementem prasy do słomy w jednym z gospodarstw rolnych fot. policja

Do wypadku doszło  w jednej z miejscowości w  gm. Dobre. Zginął 41-latek, przyciśnięty elementem prasy do słomy. Policjanci apelują o ostrożność przy pracach w gospodarstwach rolnych.


"Do zdarzenia doszło wczoraj(2.07.20r.) w południe, w jednym z gospodarstw rolnych w gm. Dobre. Policjanci wstępnie ustalili, że 41-letni mężczyzna został przyciśnięty elementem prasy do rolowania słomy. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Okoliczności i przyczyny  tego tragicznego wypadku wyjaśniają radziejowscy policjanci, pod nadzorem prokuratora.."- informuje oficer prasowy asp. szt. Marcin Krasucki

Policja apeluje do rolników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac polowych. Okres lata i jesieni to czas wzmożonych prac w gospodarstwach rolnych. Wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem urazów i wypadków, niektórych bardzo tragicznych, zakończonych śmiercią lub kalectwem. W gospodarstwie trzeba zwracać szczególna uwagę na dzieci, które bardzo często stają się ofiarami różnych wypadków. Pamiętajmy aby maszyny rolnicze obsługiwały wyłącznie dorosłe osoby. Przy pracy pras, kombajnów, kosiarek czy innych urządzeń nie powinny w ich pobliżu przebywać osoby postronne, które mogą zostać wciągnięte przez ruchome elementy.  Narzędzia i maszyny rolnicze to nie zabawki. Nawet niewielki błąd może skutkować przykrymi następstwami. Bardzo groźne są też chemikalia używane w rolnictwie. Należy przestrzegać procedur, aby nie doszło do zatruć lub innych zdarzeń z tym związanych.
Kolejne zagrożenie wiąże się z używaniem urządzeń elektrycznych. Porażenia prądem elektrycznym, najczęściej spowodowane są wadliwym działaniem urządzenia lub lekkomyślną obsługą. Bardzo często niewłaściwa instalacja elektryczna powoduje pożary.
Bardzo wiele wypadków w gospodarstwie rolnym ma związek ze zwierzętami gospodarskimi. Są wyjątkowym zagrożeniem, bo dzieci garną się do nich, chcąc się bawić, a duże i silne zwierzęta niekiedy nieświadomie mogą doprowadzić do nieszczęścia.
To tylko kilka podstawowych, niekiedy oczywistych porad, jednak w ferworze prac gospodarskich zapomnianych, co skutkuje wypadkami.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe