We Włocławku mamy 28 schronów i 9 ukryć. Zmieści się w nich 3976 osób. Publikujemy wykaz

  • 04.07.2020, 00:17 (aktualizacja 04.07.2020, 15:28)
  • Bogumiła Obałkowska
We Włocławku mamy 28 schronów i 9 ukryć. Zmieści się w nich 3976 osób. Publikujemy wykaz B.B.

Przygotowanie obiektu, do tego aby stanowił schron lub ukrycie trwa od 2-10 dni od chwili otrzymania informacji od wojewody, aby te obiekty zostały przygotowane. We Włocławku funkcję budowli ochronnych pełnią schrony i ukrycia. Schronów we Włocławku mamy 28, ukryć 9. Łącznie pomieścić 3976 osób, co stanowi nieco ponad 3% mieszkańców miasta. Jak wynika z wykazu, najwięcej obiektów ochronnych znajduje się w piwnicach szkół oraz zakładów pracy na terenie miasta. Najwięcej osób może zmieścić się w schronie pod szkołą nr 23 ul Wyspiańskiego 3, czy Zespole Szkół nr 4 Kaliska 108. Schrony zabezpieczają jedynie przed promieniowaniem jonizującym i zagruzowaniem. Schrony te nie ochronią nas przed środkami toksycznymi ani bronią masowego rażenia. Schron jest budowlą zamkniętą,zapewniającej ochronę osób, urządzeń, zapasów materiałowych lub innych dóbr materialnych przed założonymi czynnikami rażenia oddziałującymi ze wszystkich stron. Ukrycie to nieco prostsza i prymitywniejsza forma schronu, niehermetyczna. 

 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
on wlc
on wlc 05.07.2020, 19:50
tylko co z tego, że są i mogą do czegoś się przydać skoro i tak wszystkie (lub zdecydowana większość) niszczeje i raczej nie są w stanie zapewnić jakiegokolwiek poziomu bezpieczeństwa w razie W

Pozostałe