Zmiany w sposobie oddawania głosów do Budżetu Obywatelskiego

  • 07.07.2020, 14:49 (aktualizacja 07.07.2020, 20:58)
  • B.B.
Zmiany w sposobie oddawania głosów do Budżetu Obywatelskiego materiały Urząd Miasta Włocławek

Dziś odbyła się XXIV Sesja Rady Miasta Włocławek. W porządku obrad znalazł się punkt dotyczący zasad Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Jakie zmiany zaproponował Urząd Miasta?

"Chcemy wprowadzić wyłącznie głosowanie elektroniczne. Uprzedzając pytania, bierzemy głównie pod uwagę zapowiedzi ministra zdrowia o drugiej fali pandemii na jesień. Jak Państwo wiecie etap głosowanie będzie na jesieni i chcemy maksymalnie zabezpieczyć zarówno mieszkańców jak też pracowników urzędu. [...] Dodatkowa zmiana zachodzi na etapie projektów. Wprowadziliśmy trzy kategorie. Pierwsza jest kategorią zieloną z przeznaczeniem kwoty nie więcej niż 25% puli i obejmuje projekty związane z roślinnością na terenie Włocławka. Druga pula jest pulą instytucjonalną, z przeznaczeniem również kwoty do 25% puli na projekty realizowane na obszarze należącym do placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest Miasto Włocławek. W ubiegłym roku 98 projektów to projekty, nazwałabym je edukacyjnymi, bo były to place zabaw przy szkołach, przedszkolach, a także boiska. Wsłuchaliśmy się w głosy mieszkańców, którzy chcieli to ograniczyć i dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić pulę instytucjonalną." - informuje Dyrektor Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Angelika Wyrąbkiewicz

Pozostała część puli, nazwana ogólnomiejską, zawiera w sobie wszystkie projekty, które nie kwalifikują się do pozostałych kategorii. Tak więc w tym roku mieszkańcy będą mieli możliwość oddania 3 głosów, po jednym na każdą kategorię. Oczywiście równie dobrze można oddać jeden głos. 

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe