Związki zawodowe ze szpitala skarżą na dyrekcję do Marszałka. Dyrektor Welka: "Żadnej oficjalnej informacji nie dostałam"

  • 07.07.2020, 15:44 (aktualizacja 07.07.2020, 20:20)
  • B.B.
Związki zawodowe ze szpitala skarżą na dyrekcję do Marszałka. Dyrektor… archiwum

Na dzisiejszej Sesji Rady Miasta Jarosław Hupało odniósł się do sytuacji jaka ma miejsce w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku.

"W dniu wczorajszym wszystkie Związki Zawodowe, które działają na terenie szpitala złożyły wotum nieufności w stosunku do dyrektora. Delegacja pracownicza pojechała do Marszałka Województwa i wnioskuję by na następnych obradach Pan Przewodniczący poprosił o spotkanie z Panią Dyrektor, ponieważ ta sytuacja, konflikt między personelem, a zarządzającymi szpitalem trwa." - informował radny Jarosław Hupało

Jakie zarzuty stawiają Związki? Między innymi dynamiczny wzrost zadłużenia, brak komunikacji i współpracy ze strony dyrektor, zamykanie kolejnych oddziałów szpitala, czy nierówne traktowanie pracowników zatrudnionych na umowę o pracę i umowy cywilno-prawne. Związki Zawodowe alarmują również, że pomimo trudnej sytuacji finansowej szpitala, poszerzana jest kadra administracyjna. W związku z tymi zarzutami, Związki oczekują usunięcia Pani Karoliny Welki z funkcji Dyrektor szpitala, przeprowadzenia audytu oraz pilnego spotkania z Marszałkiem Piotrem Całbeckim.

O odniesienie się do wotum nieufności poprosiliśmy samą zainteresowaną, Panią Karolinę Welkę.

"Niestety nie mam takiego pisma, Związki nie pofatygowały się, by przedstawić mi takie pismo, więc muszę poczekać, aż je dostanę. [...] Żadnej oficjalnej informacji na tę chwilę nie uzyskałam. Chciałabym wiedzieć, do czego mam się ustosunkować. Jak otrzymam pismo, to przygotuję odpowiedź. [...] Nie było żadnego spotkania, nie przedstawiono mi żadnych wątpliwości. Wiem tylko z mediów, że jest jakieś pismo." - informuje Karolina Welka, dyrektor WSS we Włocławku

Nie wiemy kiedy dokument został przesłany do Marszałka Województwa trafi do dyrektor szpitala. Zaskakujące jest to, że dyrektor szpitala, która jako pierwsza powinna zostać poinformowana o niezadowoleniu pracowników, dowiaduje się o wszystkim z mediów. Być może to zwykła burza w szklance wody, którą nakrecono na sesji, skoro do dyrekcji nie dotarły niepokojące sygnały od załogi.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 18.07.2020, 15:16
Trochę poskaczecie, każdy dostanie "cukierka" ( jakiś dodatkowy dyżur) i wrócicie pokornie do pracy. Jak wywalali Malinowskiego to siedzieliście cichutko. Baliście się o swoje tyłki. Teraz by się przydał

Pozostałe