Za wyrzucone w lesie materiały budowlane 28-latek otrzymał 1000 zł mandatu!

  • 09.07.2020, 12:07 (aktualizacja 09.07.2020, 14:04)
  • informacja prasowa
Za wyrzucone w lesie materiały budowlane 28-latek otrzymał 1000 zł mandatu! KMP Włocławek

Funkcjonariusz ogniwa „wodnego” włocławskiej policji i strażniczka leśna, pełniący w tym tygodniu wspólną służbę na terenie leśnictwa „Ruda”, otrzymali informację od leśniczego o porzuconych odpadach budowlanych w okolicach miejscowości Dobiegniewo. Po przyjeździe we wskazane miejsce patrol ujrzał różnego rodzaju materiały budowlane pozostawione w środku lasu. Funkcjonariusze przeszukali śmieci i odnaleźli dokumentację, na podstawie której wytypowali kilka adresów, z których mogły one pochodzić.

Podczas weryfikacji ujawnionych materiałów dotarli do firmy budowlanej, której pracownik odpowiedzialny był za wywóz odpadów. Dowody były jednoznaczne, wobec czego mężczyzna przyznał się do popełnienia wykroczenia. 28-latek otrzymał 1000 zł mandatu za zaśmiecanie lasu i bezprawny wjazd do lasu w miejscu niedozwolonym. Poza tym mężczyzna został zobowiązany do uprzątnięcia porzuconych odpadów.

 

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Przemek
Przemek 10.07.2020, 07:31
1000 zł to zdecydowanie za mało. 1000 zł i nakaz sprzątnięcia to też za mało. Powinno być z 5000 zł albo i więcej. To musi odstraszać tego typu tłuków. Nic, ale to nic nie usprawiedliwia takiego chamstwa. Facet zrobił to z premedytacją. Obrzydliwość. Lasy i przyroda to nasz skarb narodowy. Trzeba je chronić.

Pozostałe