Rodzina z trójką dzieci wypadła z łodzi do Wisły. Wołali o pomoc...

  • 27.07.2020, 12:01 (aktualizacja 27.07.2020, 13:52)
  • informacja prasowa
Rodzina z trójką dzieci wypadła z łodzi do Wisły. Wołali o pomoc... zdjęcie nadesłane przez Czytelnika

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z włocławskiej jednostki zostali skierowani wczoraj (26.07.20) wieczorem w okolice m. Gąbinek, gdzie miało dojść do wywrócenia się łodzi na Wiśle. Z uwagi na brak możliwości dojazdu bezpośrednio nad brzeg rzeki policjanci ruszyli pieszo w kierunku rzeki. Z oddali usłyszeli wołanie o pomoc i ujrzeli kobietę wraz z trójką dzieci (w wieku 8, 9 i 10 lat) , usiłujących wydostać się z wody. Na szczęście wszyscy mieli założone kamizelki ratunkowe, ale byli osłabieni i z trudem poruszali się w kierunku brzegu. Funkcjonariusze wbiegli do wody i pomogli im przedostać się na ląd.

W trakcie rozmowy z kobietą mundurowi ustalili, że w wodzie pozostał jej mąż, z którym straciła kontakt wzrokowy tuż po wywróceniu się łódki. Policjanci wiedzieli, że nie ma chwili do stracenia, gdyż za moment zrobi się ciemno i akcja ratunkowa będzie bardzo utrudniona. Pozostawili rodzinę pod opieką ratowników medycznych i czym prędzej wrócili do wody w poszukiwaniu mężczyzny. W trakcie przeczesywania podmokłego nabrzeża usłyszeli z oddali wołanie o pomoc. Jak się okazało był to właśnie poszukiwany mężczyzna, który zdołał wejść na wysepkę. Mundurowi powiadomili o jego położeniu inne służby, które zdołały dotrzeć w tym czasie na miejsce. Z pomocą WOPR-u udało się przetransportować mężczyznę na brzeg.

Na szczęście okazało się, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Po zakończonej akcji policjanci pomogli rodzinie zorganizować nocleg i transport do hotelu.

 

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe