Gratulujemy dotacji Stowarzyszeniu ProBiznes i odnosimy się do "oświadczenia"

  • 28.07.2020, 19:55 (aktualizacja 29.07.2020, 15:02)
  • Bogumiła Obałkowska
Gratulujemy dotacji Stowarzyszeniu ProBiznes i odnosimy się do "oświadczenia"

8 lipca na stronie Portalu Włocławek opublikowaliśmy artykuł pod nazwą "Mąż dyrektor biura Anny Gembickiej otrzymał dotację z agencji, w której radzie zasiada Anna Gembicka. Z publicznych pieniędzy skorzystały także osoby, które były zaangażowane w jej kampanię" dostępnego TUTAJ. W treści wykazaliśmy szereg dotacji na zawrotne sumy dla stowarzyszenia ProBiznes. Po podsumowaniu wyszło nam blisko milion złotych z pieniędzy publicznych na działalność organizacji, której szefem jest mąż i siostra dyrektorki biura posłanki Anny Gembickiej. Dodajmy, że posłanka Gembicka zasiada w radzie NIW decydującej o rozdysponowaniu pieniędzy publicznych z których to m.in. fundusze otrzymał ProBiznes.


14 lipca Stowarzyszenie Daniela Nowaka ProBiznes opublikowało na swojej stronie "oświadczenie" w którego treści znalazło się podważenie treści artykułu, poprzez stwierdzenie o publikacji "nieprawdy". Oświadczenie dotarło również do naszej redakcji.

Nie publikowaliśmy go, ponieważ prawda jest taka, że stowarzyszenie uzyskało blisko milion złotych z środków publicznych, co zresztą w części wykazali w treści swojego oświadczenia. Brakowało w oświadczeniu jednak  690 000,00 zł do sumy o której pisaliśmy.

My jednak wiedzieliśmy, co piszemy ;) jedynie publikacja wyników uzyskania dotacji z nieznanych nam względów się przedłużała (w naszej opinii) by kilka dni temu pojawić się na stronie "Narodowego Instytutu Wolności", co umożliwiło Stowarzyszeniu ProBiznes opublikowanie wprowadzającego w błąd internautów oświadczenia. ProBiznes doskonale wiedział, że wystąpił o tą dotacje oraz że przeszedł pierwszy etap i drugi etap weryfikacji pomyślnie, a teraz jest jedynie kwestią kilku dni oficjalna informacja o pozyskaniu środków...

Skąd my wiedzieliśmy że ją otrzymają? Tajemnica dziennikarska.

Dziwi nas, że Stowarzyszenie ProBiznes nie wiedziało ;) a swoim oświadczeniem mogło wprowadzać w błąd, że informacja o dotacji w wysokości 690 000,00 zł jest wyssana z palca...

Link do wyników konkursu:

https://niw.gov.pl/wyniki-konkursu-proo-1a-juz-dostepne/

 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kaczka
kaczka 30.07.2020, 18:28
Było w naszej historii hasło: Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera.
FOREST68
FOREST68 30.07.2020, 10:17
MOŻE WRESZCIE W NASZYM MIEŚCIE LUDZIE PRZEJRZĄ NA OCZY I ZOBACZĄ PAJĘCZYNĘ POWIĄZAŃ FINANSOWYCH P.PISŁANKI GĘBICKIEJ I TYCH WSZYSKICH STOWARZYSZEŃ. KOTERIE I WZAJEMNA ADORACJA.... ALE KUJAWIAK GŁUPI WSZYSTKO KUPI. BRAWO PORTAL WŁOCŁAWEK. WYWALAJCIE ĆWOKÓW NA ŚWIATŁO DZIENNE.
Absolwent
Absolwent 29.07.2020, 10:12
Czy Pani Poseł Gembicka jest absolwentką UW ? To trzeba wyjaśnić!!

Pozostałe