Jutro ogłoszenie wyników egzaminów ósmoklasisty. Listy osób przyjętych do szkół 19 sierpnia

  • 30.07.2020, 14:10 (aktualizacja 31.07.2020, 02:07)
  • B.B.
Jutro ogłoszenie wyników egzaminów ósmoklasisty. Listy osób przyjętych do szkół 19 sierpnia archiwum

Koronawirus wpłynął na właściwie każdy aspekt naszego życia. Nie inaczej było z edukacją. Egzamin ósmoklasisty zamiast w kwietniu odbył się w czerwcu, co pociągnęło za sobą przesunięcie terminu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Uczniowie musieli rozwiązać trzy testy: z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Nie można było ich nie zdać, ponieważ nie było minimalnego progu punktowego. Jednak ilość zdobytych punktów wpływa na to, do jakiej szkoły trafią absolwenci podstawówek. Im lepszy wynik, tym większe prawdopodobieństwo dostania się do wymarzonej szkoły.

Uczniowie od 15 czerwca do 10 lipca mieli czas na złożenie wniosku do liceum, technikum lub szkoły branżowej. Dostarczone do placówek edukacyjnych wnioski należy uzupełnić o zaświadczenie o wynikach egzaminów ósmoklasisty, których uczniowie poznają w najbliższy piątek, 31 lipca. Uzupełnienie wniosku o zaświadczenie należy złożyć do 4 sierpnia do godziny 15:00.

"Po ocenieniu przez komisję weryfikacyjną wywieszenie list kandydatów nastąpi 12 sierpnia. Mówię list kandydatów, bo pamiętajmy, że potem uczeń, a w zasadzie rodzic lub opiekun prawny, musi poświadczyć chęć woli, czyli podpisać dokument informujący, że dziecko rzeczywiście do tej szkoły będzie chodziło. Wtedy do publicznej wiadomości zostanie podana lista kandydatów przyjętych następuje 19 sierpnia." - informuje Agnieszka Białopiotrowicz Dyrektor Wydziału Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek

Każdy z uczniów miał szansę wybrać trzy do szkoły, do których wysyłał wniosek. Niektórzy jednak wybrali tylko jedną placówkę i istnieje możliwość, że się do niej nie dostaną. Co w takim przypadku?

"Co roku zdarzają się takie sytuacje, że ktoś wybiera tylko jedną szkołę, bo nikogo zmusić nie możemy, żeby w pełni wykorzystała możliwości wynikające z naboru. Wtedy w szkołach są wywieszane są również listy wolnych miejsc i będzie rekrutacja uzupełniająca, która będzie niestety krótsza w związku z epidemią. Uczeń będzie mógł złożyć wniosek do szkoły, ale już nie elektronicznie, na miejsca, które pozostały wolne." dodaje Agnieszka Białopiotrowicz Dyrektor Wydziału Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek

Pani Dyrektor zapewnia, że miejsca wystarczy dla wszystkich uczniów, zarówno tych z Włocławka, jak również dla tych z gmin ościennych, których część co roku wybiera kontynuowanie edukacji w naszym mieście. W tym roku w liceach przygotowanych jest 660 miejsc, w technikach 710, a w szkołach branżowych 300, co daje w sumie 1670 miejsc.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe