Budowali drogę trafili na wysypisko śmieci. Koszt usunięcia zakopanych śmieci to aż 20 mln zł!

  • 31.07.2020, 13:18 (aktualizacja 02.08.2020, 19:53)
  • B.B.
Budowali drogę trafili na wysypisko śmieci. Koszt usunięcia zakopanych śmieci to aż 20 mln zł! archiwum

Podczas budowy dróg, wykonawcy inwestycji mogą natrafić na rozmaite problemy. Na opóźnienie może wpłynąć znalezienie pod warstwą ziemi zabytków archeologicznych. Aby nie uszkodzić artefaktów, prace muszą być wstrzymane i przeprowadzane są stosowne badania znalezisk kultury materialnej.

Inną znacznie mniej przyjemną przyczyną wstrzymywania robót drogowych są wysypiska śmieci. Nie takie, które niestety często widujemy w lasach, gdzie na polanie leżą stare opony, lodówki, pralki oraz inne urządzenia, które zamiast na wysypisko, trafiły na tereny zielone. Nielegalne wysypiska śmieci znajdowane przez budowlańców ulokowane są pod ziemią, często na dużej głębokości. Można je odnaleźć dopiero po użyciu ciężkiego sprzętu, spychaczy, koparek. Po ujawnieniu takiego "znaleziska" nigdy nie wiadomo jak dużo śmieci jeszcze może się tam znajdować. Odpady są wymieszane z ziemią, dlatego użycie georadaru nie daje jednoznacznych efektów. Do usunięcia śmieci często konieczny jest dodatkowy specjalistyczny sprzęt, a także zaangażowanie dodatkowych pracowników.

Taka sytuacja miała miejsce podczas budowy drogi ekspresowej S5 na odcinku węzeł Bydgoszcz Błonie – węzeł Bydgoszcz Opławiec, gdzie odkryto 7 stanowisk z nielegalnymi składowiskami śmieci. Koszt usunięcia odpadów? 20 mln zł.

 

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe