Pomnik Kopernika ofiarą wandali. Czy ktoś wie, kiedy został popisany sprayem?

  • 31.07.2020, 16:22 (aktualizacja 31.07.2020, 21:08)
  • B.B.
Pomnik Kopernika ofiarą wandali. Czy ktoś wie, kiedy został popisany sprayem? B.B.

Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy informację o akcie wandalizmu dokonanego na postumencie, na którym umieszczona jest głowa astronoma, Mikołaja Kopernika znajdującego się na Placu Kopernika. Zdaniem Czytelnika ktoś popisał go sprayem, a jeszcze dwa miesiące temu był czysty. Udaliśmy się na Plac Kopernika i rzeczywiście jeden z elementów został pomalowany czarnym sprayem. Skontaktowaliśmy się z Komendą Miejską Policji z pytaniem, czy mundurowi otrzymali zgłoszenie o tym fakcie.

"W sprawie, o którą Pan pytał nie mamy żadnego przyjętego zgłoszenia." - poinformowała st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska, rzecznik prasowy KMP we Włocławku

Skoro nikt nie zgłosił sprawy Policji, to może Straż Miejska wie coś więcej?

"Nie otrzymaliśmy żadnego zgłoszenia dotyczącego aktu wandalizmu na Pomniku Mikołaja Kopernika. [...] W tej okolicy znajdują się 2 kamery monitoringu miejskiego, jednak jeśli nie zakres czasowy, te 2 miesiące, jest zbyt długi, byśmy byli w stanie prześledziić nagrania. Wymagałoby to dodatkowego pracownika oddelegowanego tylko do tej czynności." - powiedział Dariusz Rębiałkowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Włocławek

 

Jeśli ktoś wie, kiedy na Pomniku Kopernika pojawił się napis, proszony jest o kontakt ze Strażą Miejską. Plac Kopernika, znajdujący się w pobliżu bulwarów i Parku Sienkiewicza, czyli terenów po których często spacerują zarówno włocławianie jak też goście przebywający w naszym mieście. Warto byłoby dbać o takie miejsca, ponieważ siłą rzeczy stanowią wizytówkę naszego miasta. Napisy na pomnikach w reprezentacyjnej części miasta, nie wpłyną pozytywnie na odbiór Włocławka.

B.B.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
###
### 31.07.2020, 23:47
To wszystko szkoła wywrotowcòw z warszawki.

Pozostałe