Tylko u nas: Jacek Kuźniewicz kierownikiem Wydziału Rozwoju i Bieżącego Utrzymania! Gdzie?

 • 05.08.2020, 19:10 (aktualizacja 05.08.2020, 21:21)
 • Bogumiła Obałkowska
Tylko u nas: Jacek Kuźniewicz kierownikiem Wydziału Rozwoju i Bieżącego Utrzymania! Gdzie? fot.B.Obałkowska

"Izabelin to gmina wiejska położona w powiecie warszawskim zachodnim, w województwie mazowieckim,(...)przy aglomeracji warszawskiej, wśród lasów Kampinoskiego Parku Narodowego (78% w granicach parku a pozostałe 22% w otulinie). Jej główne atuty to bliskość stolicy (piętnaście kilometrów od centrum) i doskonałe warunki naturalne, które sprawiają, że Izabelin jest jedną z atrakcyjniejszych gmin na Mazowszu pod względem wypoczynku i rekreacji. Powierzchnia gminy wynosi 6501 ha."- czytamy na stronie Gminy Izabelin

W tej malowniczej miejscowości swoje miejsce znalazł Jacek Kuźniewicz, który startował w minionych wyborach samorządowych w 2018 roku na stanowisko prezydenta Włocławka (uzyskał 2720 głosów tj.  6,32% głosujących). Przez wiele lat był zastępcą prezydenta d/s inwestycji, gdy miastem zarządzał Andrzej Pałucki z SLD. Następnie, po wygranych przez Marka Wojtkowskiego (PO) wyborach zarządzał uchodzącą za najbogatszą spółkę w mieście MPEC-em. Na tym stanowisku zastąpił go Jarosław Najberg, który po wykonaniu audytu w spółce, sprawę zgłosił do CBA. Artykuł TUTAJ.

Po wyborach 2018 roku Jacek Kuźniewicz zniknął ze sceny politycznej. Zniknęły także konta na portalach społecznościowych. W kuluarach mówiono, że Jacek Kuźniewicz będzie teraz biznesmenem. Miał założyć firmę zajmującą się reklamami. W KRS znajdujemy firmę, właściwie spółkę, którą Jacek Kuźniewicz założył ze wspólnikiem w grudniu 2019 roku. Spółka sklasyfikowana jest jako "działalność agencji reklamowych". 

Jak się okazuje, polityki i pracy w urzędzie panu Kuźniewiczowi musiało bardzo brakować bowiem wystartował w konkursie, który ogłosił Wójt Gminy Izabelin na stanowisko urzędnicze - Kierownika Wydziału Rozwoju i Bieżącego Utrzymania.  Konkurs wygrał i jak wynika z dokumentów, były prezes MPEC będzie pracował przeciętnie 40 godz. tygodniowo za: 

"Wynagrodzenie miesięczne: wynagrodzenie zasadnicze do 8000,- złotych brutto oraz dodatek za wieloletnią pracę w zależności od posiadanego stażu pracy. Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. ”trzynastka” zgodnie z ustawą z dnia 12 grudnia 1997r. (tj. Dz.U.2018r. poz. 1872)"

Wśród wymagań niezbędnych  do objęcia stanowiska znalazło się: 

 • wykształcenie wyższe, preferowane wyższe techniczne,
 • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację,
 • co najmniej 5-letni staż pracy,
 • prawo jazdy kat. B,
 • obywatelstwo polskie,
 • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
 • niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
 • nieposzlakowana opinia,
 • znajomość obowiązujących przepisów prawa w zakresie ustaw:o samorządzie gminnym, KPA, o ochronie danych osobowych, o dostępie do informacji publicznej. 

Dodatkowych:

 • doświadczenie zawodowe w pracy w jednostkach samorządu terytorialnego,
 • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
 • znajomość przepisów ustawy prawo budowlane, zamówień publicznych, o pracownikach samorządowych,
 • doświadczenie w zakresie aplikowania o środki zewnętrzne,
 • zdolności organizacyjne, komunikatywność, umiejętność kierowania zespołem,
 • umiejętność pracy pod presją czasu,
 • umiejętność sprawnej organizacji pracy własnej.

Jak będzie rozwijała się kariera Jacka Kuźniewicza na stanowisku kierownika w Gminie Izabelin - będziemy śledzić, zwłaszcza, że z tą informacji zwrócili się do nas zaniepokojeni mieszkańcy Izabelina, którym wybór ten nie przypadł do gustu...

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
przeciw układom
przeciw układom 11.08.2020, 20:09
Uniwersalny osobnik ha ha ha
Irek
Irek 06.08.2020, 16:04
Ale sensacja..... wow..... a co mu jeszcze nie wolno pracować???

Pozostałe