Jechali do Warszawy autem elektrycznym, niestety we Włocławku, nie mieli gdzie naładować... Ratusz zapewnia, że do końca roku powstanie 60 ładowarek

  • 09.08.2020, 00:10 (aktualizacja 09.08.2020, 14:24)
  • B.B.
Jechali do Warszawy autem elektrycznym, niestety we Włocławku, nie mieli gdzie naładować... Ratusz zapewnia, że do końca roku powstanie 60 ładowarek źródło: YouTube - Trzy Pokolenia

"Trzy Pokolenia"- to nowy kanał na YouTube, który zyskuje w sieci coraz większą popularność.Twórcami kanału jest trzech Kacprowiczów dziadek Witold, ojciec Ryszard i syn Patryk. Panowie są włocławianami, a ich kanał oscyluje wokół technicznych nowinek. Pojawiają się także goście, którzy wspominają dawne czasy i... dawne sprzęty. Nas zainteresował odcinek nr 26, (LINK TUTAJ)w którym do Pana Ryszarda dzwoni znajomy, który pyta gdzie w naszym mieście znajdzie stację ładowania samochodu elektrycznego. Jego zięć Łukasz przyjechał Nissanem Leaf'em z Trójmiasta i chciał skorzystać ze stacji ładowania samochodów elektrycznych we Włocławku. Tutaj spotkała go przykra wiadomość, że we Włocławku stacji ładowania brak...

"Kiedyś na Facebooku pisałem do prezydenta, żeby zrobić ładowarkę na Placu Wolności. Nie ma ładowarek we Włocławku."- mówi w rozmowie Ryszard Kacprowicz

Zaniepokojony rozmówca, pyta:

"JAK TO NIE MA! (...)Nie mogę uwierzyć, że we Włocławku nie ma ładowarki!"

Pan Ryszard proponuje skorzystanie z ładowarki, którą sam zbudował i informuje, że najbliższa ładowarka jest w Ciechocinku. Mieście dużo mniejszym od Włocławka. Ponadto dodaje, że sam miał problem z zarejestrowaniem elektrycznego-spalinowego samochodu i że złożył taki projekt obywatelski, na stronę włocławskiego urzędu, ale nie dostał odpowiedzi. Ostatecznie Pan Łukasz pojawia się Nissanem Leaf na podwórzu u Pana Ryszarda Kacprowicza, który ratuje go z opresji.  

Coraz częściej na polskich drogach możemy spotkać samochody z zielonymi tablicami rejestracyjnymi, oznaczającymi, że auto posiada napęd elektryczny. Jednak, aby mieć możliwość poruszania się takim pojazdem konieczne są stacje ładowania. Niestety we Włocławku takich stacji brak. Stanowi to duży problem dla osób, które autem elektrycznym przejeżdżają przez nasze miasto. W związku z położeniem naszego miasta w centralnej Polsce, stacja ładowania takich aut, choć jedna wydaje się być sprawa dość ważną.

Zwróciliśmy się do ratusza z pytaniem czy planowana jest budowa takiego urządzenia na terenie miasta. Zostaliśmy poinformowani, że:

"W następstwie ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r, o elektromobilności i paliwach alternatywnych gminy o określonej wielkości zobowiązane są do stworzenia odpowiedniej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Według danych na koniec 2019 r. liczba mieszkańców wynosi 104 0331 osoby, zaś liczba zarejestrowanych pojazdów samochodowych to 67 5152, co daje 648 pojazdów samochodowych przypadających na 1 000 mieszkańców. Zatem zgodnie z ustawą Włocławek należy do gmin o liczbie mieszkańców wyższej niż 100 000 osób, w których zostało zarejestrowanych co najmniej 60 000 pojazdów samochodowych i na 1 000 mieszkańców przypada co najmniej 400 pojazdów samochodowych. W zawiązku z tym minimalna liczba punktów ładowania wymagana do zainstalowania do dnia 31 grudnia 2020 r. W ogólnodostępnych  stacjach ładowania, zlokalizowanych w gminie wynosi 60 sztuk"

9 czerwca została przyjęta stosowna uchwała Rady Miasta. Niestety póki co Pan Ryszard, przypuszczamy, że jako jedyna bądź nieliczna osoba w tym mieście, będzie musiał "ratować" podróżujących swoją ładowarką...  Wykaz miejsc ładowania aut elektrycznych poniżej:

 

 

B.B.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marionn
Marionn 12.08.2020, 00:10
W Pikutkowie jest ładowarka przy restauracji Stare Jabłonki.
ja
ja 10.08.2020, 09:46
W zajezdni MPK przy ul. Rysiej nie mogli naładować ? Po ulicach Włocławka jedżą już calkowicie elektryczne autobusy.

Pozostałe