Kilka minut animacji za 55 000 zł z pieniędzy publicznych. Było warto?

  • 14.08.2020, 23:33 (aktualizacja 14.08.2020, 23:34)
  • B.B./K.M.
Kilka minut animacji za 55 000 zł z pieniędzy publicznych. Było warto? B.B.

We Włocławku w związku z rocznicą Bitwy Warszawskiej, zwanej też "Cudem nad Wisłą" odbył się multimedialny pokaz świateł zatytułowany "Włocławscy Bohaterowie 1920 roku".  Taki pokaz multimedialny, zwany mappingiem, włocławianie mogli zobaczyć wczoraj. Został wyświetlony na fasadzie jednego z budynków na Bulwarach imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zainteresowanie wśród włocławian, mimo tego, że informacja o wydarzeniu była bardzo nagłaśniana w mediach, było niewielkie. Ponadto całość pokazu była bardzo krótka, trwała kilka minut... Kilka zdjęć, trochę animacji i garść informacji. Pokaz będzie jeszcze ponawiany dziś i jutro. Mapping wrażenia nie zrobił, w przeciwieństwie do kosztu przedsięwzięcia... a przypomnijmy, kosztowało podatników 55 000 zł (!) Pokaz organizuje Stowarzyszenie Otoczenia Przedsiębiorców ProBiznes, którego prezesem jest Daniel Nowak, mąż szefowej biura poselskiego Anny Gembickiej. Stowarzyszenie ProBiznes fundusze na pokaz otrzymało z dotacji Programu "Niepodległa 2020". Zresztą sama posłanka Gembicka została wyróżniona po zakończeniu pokazu, bowiem pojawiły się podziękowania za współpracę dla wyżej wymienionej.

Gdy całe miasto zbiera pieniądze dla dziecka, ponieważ naszej służby zdrowia nie stać na sfinansowanie operacji ratującej życie, gdy we włocławskim i aleksandrowskim szpitalu zamykane są kolejne oddziały, gdy padają kolejni przedsiębiorcy dający pracę włocławianom, publiczne pieniądze trafiają do organizacji, która wyświetla kilka minut animacji...

Trudno przejść obok tego obojętnie.

B.B./K.M.

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 21.08.2020, 23:46
Zapamiętamy to Pani Gębickiej tak samo jak pamiętamy haniebny występ pani Borowiak, która stała się synonimem wstydu i hańby dla naszego miasta
FOREST68
FOREST68 17.08.2020, 14:39
WIELCE SZANOWNA REDAKCJO. CÓŻ TO JEST 55 TYŚ.
ALE ZAINTERESOWANIE JAKIE ! PRZECIEŻ FUNDACJA PRO BIZNES I WSPOMNIANE PRZEZ WAS KIEDYŚ W RZETELNYCH ARTYKUŁACH STOWARZYSZENIE "LORNETKA" TO JEDNO I TO SAMO.... KASA ZOSTAJE W RODZINIE...TZN. W KANIOWIE. CIEKAWE JAK SIĘ CZUJE NASZA WIELCE OŚWIECONA P. POSEŁ G.??? CZYŻBY NAPRAWDĘ NIE BYŁA ŚWIADOMA VAUX PAS??? A MOŻE WŁAŚNIE BYŁA W PEŁNI ŚWIADOMA?
MOŻE JEDNAK CZAS NA JAKIEGOŚ "SYGNALISTĘ"???
Ja
Ja 17.08.2020, 10:36
Co to ma być ? Zamiast w końcu zrobić pomnik w Witoszynie to jest coś takiego ? Za 55 tys.to i ponik by był i dla Kacperka by zostało.Typowy przykład wydawania pieniędzy państwowych.Ludzie oddają ostatni grosz a tutaj jakieś bzdurne pokazy.
Arek
Arek 16.08.2020, 20:28
Wszystkie polskie samorządy systematycznie wspierają przedsiębiorców oraz wiele lokalnych przedsięwzięć gospodarczych i kulturalnych. Dofinansowywane lub w całości opłacane przez gminy są dopłaty do wymiany pieców węglowych, do systemów foto-voltaiki, do naprawy chodników. Co roku wspierana jest z naszych pieniędzy fundacja WOŚP, itp. W smogu i bez zielonej energii da się przeżyć. Bez Owsiaka świat też się nie zawali. Ale nikomu nie przychodzi do głowy, aby tego rodzaju publiczne wydatki kwestionować.
obywatelkajane
obywatelkajane 15.08.2020, 17:44
Smutna prawda
przeciw oszustom
przeciw oszustom 15.08.2020, 04:56
Za co dziękować tej zakłamanej poseł w gumiakach, z własnych pieniędzy tego nie sfinansowała, a jeszcze nas okradła podnosząc sobie pensję. Lampucera bez ambicji, za podwyżkę może sobie zęby wreszcie zrobi.

Pozostałe