Pracowity weekend włocławskich policjantów. Ujawniono 4 nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymano 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h

  • 24.08.2020, 12:42 (aktualizacja 24.08.2020, 12:47)
  • informacja prasowa
Pracowity weekend włocławskich policjantów. Ujawniono 4 nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymano 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h archiwum

Podczas weekendu (21-23.08.2020) mundurowi nie odnotowali na drogach żadnego wypadku drogowego, a 14 zdarzeń okazało się kolizjami. Niestety w czterech przypadkach kierowcy prowadzili swoje pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości.

Pierwszy nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim w piątek (21.08.2020) około godziny 17 w miejscowości Guźlin (gm. Brześć Kujawski). Badanie 54-latka siedzącego „za kółkiem” Mercedesa wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za swoje postępowanie odpowie także 50-latek, którego zatrzymali w sobotę (22.08.2020) w godzinach wieczornych do kontroli w centrum Włocławka policjanci z patrolówki. Jak się okazało, prowadził on Mercedesa mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast w niedzielę (23.08.2020) policjanci ruchu drogowego przed godziną 16 zatrzymali motorowerzystę poruszającego się w miejscowości Brzezie (gm, Brześć Kujawski). Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 45-latek kierował motorowerem marki Romet mając ponad 0,7 promila alkoholu.

Ostatni nietrzeźwy kierujący wpadł dzięki postawie świadka, który zauważył wsiadającego z dużym trudem do fiata mężczyznę na parkingu przy ulicy Żytniej we Włocławku. Podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy podszedł do pojazdu i kiedy ten ruszył otworzył drzwi wyciągając kluczyki ze stacyjki. O całej sytuacji poinformował mundurowych, którzy po dotarciu sprawdzili stan trzeźwości 55-letniego mieszkańca Włocławka. Badanie wykazało, że miał on prawie 2,8 promila alkoholu.

W każdym przypadku sprawa nietrzeźwych kierowców trafi do sądu, gdzie będą tłumaczyć się z nieodpowiedzialnego zachowania. Zgodnie z przepisami za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Z kolei w czterech przypadkach policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy na okres trzech miesięcy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Sprawdzona prędkość kierujących wykazała przekroczenia o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące ich ograniczenia na tym obszarze.

Do pierwszego zatrzymania prawa jazdy doszło w piątek (20.08.2020) na ulicy Toruńskiej we Włocławku. Przeprowadzona kontrola prędkości wykazała, że 45-letni kierujący Fordem na ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechała mając 125km/h.

Kolejnego dnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali w miejscowości Szpetal Górny kierowcę pojazdu Kia, który jechał mając na liczniku 111 km/h. W miejscu kontroli 36-latek powinien mieć maksymalnie 50 km/h.

Natomiast w niedzielę dwie kierujące Audi i BMW jechały zbyt szybko w miejscowości Skrzynki (gm. Baruchowo) i we Włocławku na Alei Kazimierza Wielkiego. W pierwszym przypadku zmierzona prędkość 19-letniej kierującej Audi wykazała o 60 km/h więcej na ograniczeniu do 50 km/h, a 24-latka prowadząc BMW w rejonie oznakowanego przejazdu dla rowerów miała o 55 km/h więcej niż obowiązująca w tym miejscu 40-stka.

W przypadku ujawnienia zbyt szybkiej jazdy w obszarze zabudowanym tj. przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h mundurowi zatrzymują prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące i w tym czasie każdy z kierowców musi przesiąść się na miejsce pasażera.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
NIE MO
NIE MO 24.08.2020, 14:19
NO WRESZCZE WYNIKI TYCH SPECY A TAK NUDA

Pozostałe