Już jutro rozpoczną się 96. Mistrzostwa Polski PZLA

  • 27.08.2020, 18:34 (aktualizacja 27.08.2020, 18:42)
  • B.B.
Już jutro rozpoczną się 96. Mistrzostwa Polski PZLA

Dziś o godzinie 16:00 odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca rozpoczęcie 96. Mistrzostw Polski w lekkoatletyce. Na spotkaniu z mediami obecni byli: Barbara Moraczewska Zastępca Prezydenta Włocławka, Wiceprezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara, Członek Zarządu Województwa Sławomir Kopyść, Członka Zarządu Anwilu Jarosława Chmielewskiego oraz ambasadorów imprezy: Justyny Święty-Ersetic, Katarzyny Kowalskiej i Pawła Wojciechowskiego.

"Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce odbywające się we Włocławku to w tym roku właściwie najważniejsza impreza, bo nie mamy Igrzysk Olimpijskich, nie mamy Mistrzostw Europy. Wszyscy przyjechaliśmy do Włocławka, bo dla naszych lekkoatletów te mistrzostwa to cel najważniejszy. Mamy przy stole wielu medalistów, bo jest Paweł Wojciechowski, jest Kaśka Kowalska, a także Justyna Święty-Ersetic. Ale takich zawodników od jutro będziemy mieli tutaj naprawę wielu, bo polska lekkoatletyka jest od wielu lat siłą polskiego sportu i właściwie w każdym finale będziemy mogli zobaczyć tych zawodników, którzy rywalizują na najwyższym europejskim i światowym poziomie." - informuje Sebastian Chmara Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Głos zabrała również zawodniczka klubu Vectra Włocławek, Katarzyna Kowalska, która poinformowała, że na nie weźmie udziału w rywalizacji.

"Moim marzeniem było, żeby choć raz Mistrzostwa Polski seniorów chociaż raz odbyły się we Włocławku. To marzenie się realizuje, ale tylko w 50%, dlatego, że mamy te Mistrzostwa Polski, ale nie wystartuję w nich, z powodu błahej troszkę kontuzji, choć chciałabym wystąpić w biegu na 3000 metrów z przeszkodami, a jest to dość ciężka konkurencja. Natomiast ja, jako zawodniczka podglądam te przygotowania i mogę potwierdzić, że wszystko jest już gotowe na przyjęcie i start zawodników. Zapraszam przede wszystkim mieszkańców Włocławka, aby mogli zasmakować sportu na najwyższym poziomie." - dodała lekkoatletka Katarzyna Kowalska

Zawody rozpoczną się jutro i potrwają 3 dni. Odbędą się oczywiście na Stadionie Piłkarsko-Lekkoatletycznym we Włocławku. Wciąż można nabyć bilety na zawody.

B.B.

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe