Tylko u nas: Łukasz Zbonikowski nie jest już bezrobotny. Został prezesem państwowej spółki!

  • 28.08.2020, 21:33 (aktualizacja 28.08.2020, 21:59)
  • Bogumiła Obałkowska
Tylko u nas: Łukasz Zbonikowski nie jest już bezrobotny. Został prezesem…

Łukasz Zbonikowski wieloletni poseł Prawa i Sprawiedliwości po raz pierwszy w minionych wyborach od 2005 roku nie dostał się do parlamentu. Prawu i Sprawiedliwości podpadł w 2015 r., kiedy żona oskarżyła go o przemoc domową i romans. Jednak znajdował się już wówczas na listach i partia PiS nie zdecydowała się na wykreślenie kandydata. W ubiegłym roku, jednak na listy PiSu Łukasz Zbonikowski się nie dostał. Założył własny komitet pod nazwą  „Patrioci i Samorządowcy” w skrócie PiS. Wówczas będący z wizytą we Włocławku Jarosław Kaczyński mając przy swoim boku Anne Gembicką, Joannę Borowiak, i Jarosława Chmielewskiego ostro skrytykował start Łukasz Zbonikowskiego i potępił jego kandydaturę. Po przegranych wyborach były poseł wycofał się z życia publicznego. Nie krytykował jednak Prawa i Sprawiedliwości, jak mówiono w kuluarach, dlatego, że cały czas starał się o posadę. Wygląda na to że się opłacało ;)

Został bowiem Prezesem Zarządu Dyrektorem Naczelnym Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych. Jak czytamy na stronie:

"WZI przekształcono w spółkę akcyjną pod nazwą Wojskowe Zakłady Inżynieryjne Spółka Akcyjna z początkiem 2008 roku. Szczególne znaczenie dla funkcjonowania Spółki ma konsolidacja Grupy PGZ S.A. Na mocy umowy wniesienia od dnia 29.05.2014 r. pełnoprawnym właścicielem WZInż S.A. jest Grupa PGZ S.A.

Gratulujemy i podziwiamy talent! No chyba, że tak uzdolnionych Łukaszów Zbonikowskich jest przy PiS więcej i to akurat nie ten, bowiem jak makiem zasiał jeżeli chodzi o nowa pracę. Próżno szukać potwierdzenia tej informacji na Facebooku byłego posła, czy w mediach...

Poniżej screen z nazwiskami władz spółki

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
XYZ
XYZ 31.08.2020, 07:40
ZATKAŁO MNIE CZY TO MOŻLIWE

Pozostałe