"Remont na gorsze" czyli jak po remoncie schodów zniknęła pochylnia dla niepełnosprawnych

  • 10.09.2020, 15:30 (aktualizacja 10.09.2020, 16:50)
  • B.B.
"Remont na gorsze" czyli jak po remoncie schodów zniknęła pochylnia dla… B.B.

Dzisiaj otrzymaliśmy od mieszkańca osiedla Południe mail, dotyczący przebudowy schodów na ulicy Broniewskiego. Włocławianin wskazuje w swoim liście, że zlikwidowany został mały zjazd dla rowerów i wózków inwalidzkich, który był tam wcześniej.

"Dzień dobry, proszę zająć się sprawą budowy schodów przy ul. Broniewskiego 30, obok przychodni zdrowia. Poprzednie schody miały zjazd dla rowerów, wózków inwalidzkich. W dziale technicznym SM poinformowano, że budowa odbywa sie zgodnie z projektem. Część mieszkańców chce aby był wybudowany zjazd dla wózków, rowerów." - czytamy w treści maila

Skierowaliśmy się do Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe", aby zorientować dlaczego po przebudowie schody mają zjazdu dla rowerów i wózków inwalidzkich. Czy prośby mieszkańców zostaną spełnione?

"Przepisy mówią, że to musi być 6%, te schody by musiały być bardzo długie. Tam był taki podjazd, ale był niezgodny z wymaganiami technicznymi. Każda taka pochylnia dla osób niepełnosprawnych musi mieć 6% spadku, czyli na metrze 6 cm, więc żeby uzyskać spadek 60 cm to musi mieć 10 m długości. (...) Wszystko podjazdy dla wózków dla osób niepełnosprawnych muszą spełniać te wymagania. Mieliśmy taką pochylnię na styku naszego terenu przy ulicy Słodowskiej, była przebudowa i niestety 3 osoby się przewróciły." informuje Zbigniew Lewandowski Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe"

Pochylnia zniknęła, jak wobec tego mają się przemieszczać osoby niepełnosprawne lub rodzice z dziećmi w wózkach?

"Tam jest możliwość, żeby niepełnosprawny przejechał obok jezdnią, tam jest bardzo łagodnie. To znaczy, to nie jest jezdnia, tylko dojazd taki. (...) Aby wykonać w tym miejscu podjazd konieczne byłyby roboty ziemne, bo to by wymagało podsypania, aby zmniejszyć różnicę wysokości." - dodaje Zbigniew Lewandowski Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe"

Roboty ziemne, dzięki którym podjazd dla wózków mógłby wrócić na Broniewskiego 30 w najbliższym czasie nie będą prowadzone. Jak zauważył prezes, osoby na wózkach mogą przemieszczać się znajdującym się obok dojazdem. Problem w tym, że prowadzi do pobliskiej przychodni i łatwo na nim natknąć na przejeżdżający pojazd... nadziei na poprawę sytuacji na korzyść osób które i tak mają trudno w wielu innych aspektach życia we Włocławku brak.

 

B.B.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe