32-letni Sławomir S., który znęcał się nad dziećmi i żoną stanął dziś przed sądem

  • 10.09.2020, 16:44 (aktualizacja 10.09.2020, 17:43)
  • B.B.
32-letni Sławomir S., który znęcał się nad dziećmi i żoną stanął dziś… archiwum

Dzisiaj przed Sądem Rejonowym we Włocławku stanął Sławomir S. Oskarżony o znęcanie się nad rodziną. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę (18.01.2020), wówczas policjanci z Włocławka zostali powiadomieni o dwójce dzieci w wieku 6 i 7 lat, które zostały przywiezione przez matkę na oddział ratunkowy. Z relacji lekarza wynikało, że mają one obrażenia mogące powstać na skutek pobicia.

Natychmiast mundurowi udali się do mieszkania, gdzie zastali ojca z czwórką dzieci w wieku 2, 4, 5 i 8 lat. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a badanie trzeźwości wykazało prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 32-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Natomiast przebywające w mieszkaniu dzieci zostały zabrane do szpitala przez załogi ratownictwa medycznego. Jak się okazało, agresywne zachowanie mężczyzny wobec rodziny nie było aktem jednorazowym.

Pod koniec czerwca Prokuratura Rejonowa we Włocławku przesłała do Sądu Rejonowego we Włocławku akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi S. Mężczyzna został oskarżony o to, że przez blisko 6 lat znęcał się nad żoną i dziećmi. Mężczyzna częściowo przyznał się do stawianego mu zarzutu i złożył wyjaśnienia. Prokuratura postawiła mu następujące zarzuty:

"Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury ,wielokrotnie groził im pobiciem i pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem mienia. Dzieci wielokrotnie uderzał ręką i różnymi przedmiotami po głowie i całym ciele, popychał, szarpał, rzucał w nie różnymi przedmiotami, ponadto kopnął 7-letniego syna i związał mu ręce. Wielokrotnie spowodował u małoletnich zasinienia na ciele, które spowodowały rozstrój zdrowia na okres poniżej siedmiu dni, a także nieustalonego dnia 2019 r. dokonał uszkodzenia ciała 7- letniego syna w postaci powierzchownej rany głowy, które to obrażenia naruszyły prawidłowe funkcje narządów ciała na okres poniżej siedmiu dni, w rozumieniu art. 157 § 2 k.k., zaś w dniu 18 stycznia 2020 r. dokonał uszkodzenia ciała 6-letniego syna w postaci złamania nadkłykciowego kości ramiennej prawej bez przemieszczenia oraz u 7-letniego syna w postaci spiralnego złamania trzonu kości udowej prawej, zasinienia uda i podudzia prawego, lewego podudzia, kolana lewego, lewego przedramienia, grzbietu, otarć naskórka okolicy pachowej lewej, tj. obrażeń naruszających u w/w prawidłowe funkcje narządów ciała na okres powyżej siedmiu dni, w rozumieniu art. 157 § 1 k.k. w odniesieniu do złamań, a w pozostałym zakresie skutkujących rozstrojem zdrowia na okres poniżej siedmiu dni w rozumieniu art. 157 § 2 k.k., a nadto w styczniu 2020 r. rozpijał małoletnich 8 i 6-letnich synów poprzez dostarczanie napoju alkoholowego. W żonę rzucał różnymi przedmiotami, w tym jedzeniem, szarpał, popychał, uderzał z otwartej dłoni i pięści w twarz i w ramię, brzuch, wykręcał ręce, ugryzł, dusił, a ponadto kazał jej jeść z podłogi i spać na podłodze, kontrolował zawartość jej telefonu komórkowego, dokonał uszkodzenia jej ciała w postaci pourazowego krwawienia z nosa i zasinienia okolicy czołowej. W dniu 9 grudnia 2019 r. spowodował u niej zasinienia okolicy policzkowej lewej, które skutkowały rozstrojem zdrowia ww. na okres poniżej siedmiu dni, w rozumieniu art. 157 § 2 k.k., a także w okresie od bliżej nieustalonego dnia 2014 roku do dnia 17 stycznia 2019 roku we Włocławku znęcał się psychicznie nad pełnoletnim synem małżonki w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas, których ubliżał mu słowami wulgarnymi i powszechnie uznanymi za obelżywe, poniżał, a ponadto wielokrotnie groził mu pobiciem i pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem mienia, a groźby te wzbudziły w zagrożonym uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione, dokonał zniszczenia jego mienia w postaci trzech telefonów komórkowych, w tym do 30 kwietnia. 2016 r. znęcał się nad ww. także fizycznie w ten sposób, że uderzał go rękoma po twarzy oraz klatce piersiowej dokonując w dniu 30 kwietnia 2016 r. uszkodzenia ciała ww. w postaci zasinienia okolicy lewego luku brwiowego skutkującego rozstrojem zdrowia na okres poniżej siedmiu dni" - informuje Prokurator Rejonowy we Włocławku

Dziś odbyła się rozprawa Sławomira S. Przed sądem oskarżony przyznał, że kilka razy uderzył dzieci, uzasadniając swe czyny, tym, że był tak samo wychowywany. Jak twierdzi, nie ma problemów emocjonalnych.

"Walnąłem jej z bańki, ale ona wie za co.(...) Chciała wojny, to będzie miała wojnę -twierdził przed sądem oskarżony.

Swoje zachowanie motywował tym, że podejrzewał kobietę o zdradę. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

B.B.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe