Mural na bulwarach będzie odnowiomy, ale gwarancja upłynęła

  • 11.09.2020, 15:33 (aktualizacja 11.09.2020, 17:20)
  • B.B.
Mural na bulwarach będzie odnowiomy, ale gwarancja upłynęła B.B.

Wracamy do sprawy muralu Jana Pawła II na włocławskich Bulwarach. W ubiegłym tygodniu jeden z naszych Czytelników zainteresował nas rzeczonym muralem, a konkretnie jego stanem. Część farby odeszła od ściany budynku, na którym jest namalowany. Zwróciliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego, który zlecił wykonanie malatury. Z odpowiedzi wynikało , że co prawda za mural odpowiada Urząd Marszałkowski, ale budynek na którym się znajduje jest własnością Urzędu Miasta Włocławek. Zapewniono nas także, że przy muralu odbędzie się spotkanie specjalistów, którzy ocenią jego stan.

Od otrzymania przez nas tej informacji minął tydzień, więc postanowiliśmy sprawdzić, jakie są rezultaty dalszych działań Urzędu Marszałkowskiego. Czy malatura będzie odnawiana? I co ważniejsze, na czyj koszt?

"Mural powstał ponad trzy lata temu, a gwarancja obejmowała okres dwuletni. Po otrzymaniu informacji o ubytkach skontaktowaliśmy się z pracownikami Urzędu Miasta Włocławka i obecnie trwają ustalenia co do naprawy niewielkich ubytków, a jednocześnie pojawiła się koncepcja odświeżenia całego muralu przed przyszłorocznym świętem województwa. Jesteśmy w tej sprawie w stałym kontakcie z Urzędem Miasta Włocławka. Po wykosztorysowaniu prac zdecydujemy o podziale finansowym w związku z realizacją tego zadania." - czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Marszałkowskiego

Jak łatwo było zgadnąć, gwarancja się skończyła, inwestycja zaczęła się psuć. Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztowało załatanie muralu oraz jego odświeżenie. Czy za kolejne 3 lata znów konieczna będzie naprawa? 

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe