Mąż A. Gembickiej ma nową, kolejną posadę. Z kolei ustalanie kwestii ukończenia studiów przez posłankę wciąż trwa

  • 11.09.2020, 20:06 (aktualizacja 11.09.2020, 21:44)
  • Bogumiła Obałkowska
Mąż A. Gembickiej ma nową, kolejną posadę. Z kolei ustalanie kwestii ukończenia studiów przez posłankę wciąż trwa fot. YouTube/ Niezależny Lublin

Jak ustalił dziennikarz Onetu, Sebastian Białach, w połowie lipca Szymon Dziubicki, prywatnie mąż Anny Gembickiej otrzymał kolejną posadę. Tym razem 27-letni Szymon Dziubicki zasiadł  w radzie nadzorczej ARP Games:

"ARP Games to spółka córka Agencji. Główną osią jej działalności są ogłaszane dwa razy w roku konkursy, do których przystępują zespoły tworzące gry komputerowe."- czytamy w artykule dziennikarza Onetu

Przypomnijmy, że Szymon Dziubicki jest zatrudniony na stanowisku wicedyrektora biura public relations i marketingu w spółce Agencji Rozwoju Przemysłu. Stanowisko musi być dobrze płatne, skoro jak informowała "Polityka" dokonał na rzecz funduszu wyborczego PiS  w 2019 roku wpłat w łącznej kwocie 25 tys. 700 zł. Dziennikarz Onetu wspomina także w swoim artykule Piotra Patkowskiego, obecnego wiceministra finansów, którego Szymon Dziubicki poznał podczas studiów na lubelskim UMCS. Razem wówczas wystąpili w telewizji Niezależny Lublin (--> LINK ) polecamy rozmowę - pozwala się ona zapoznać z sylwetkami osób, które decydują dziś o wydawaniu pieniędzy publicznych.

Tymczasem weryfikacja wykształcenia posłanki Anny Gembickiej okazuje się być zadaniem dość trudnym. Proces ten nasza redakcja rozpoczęła w połowie lipca, konkretnie 13 dnia tego miesiąca. Skontaktowaliśmy się wówczas telefonicznie z Biurem Prasowym Uniwersytetu Warszawskiego. Skierowano nas do Archiwum UW, ponieważ tam moglibyśmy uzyskać odpowiedź na nasze pytania dotyczące wykształcenia posłanki. Maila wysłaliśmy 13 lipca, a 15 lipca otrzymaliśmy odpowiedź z Archiwum UW, które poleciło nam zwrócić się z naszymi pytaniami do... Biura Prasowego UW. Tego samego dnia ponownie skontaktowaliśmy się z Biurem Prasowym UW i wyjaśniliśmy sytuację. Ponownie odesłano nas do Archiwum UW, lecz tym razem otrzymaliśmy odpowiedź następującej treści:

"Anna Gembicka była studentką Wydziału Prawa i Administracji UW, ale jej akta nie zostały przekazane do zasobu Archiwum, proszę skontaktować się z dziekanatem WPA"

Pytanie brzmi czy je ukończyła? Podjęliśmy próby kontaktu telefonicznego z kierownictwem Wydziału Prawa i Administracji. Skończyło się na wysłaniu 29 lipca maila do dziekanatu WPA. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi na postawione przez nas pytania. Pojawiło się jednak światełko w tunelu. Dzisiaj po raz kolejny skontaktowaliśmy się z kierownikiem dziekanatu WPA i otrzymaliśmy informację, że odpowiedź na naszego maila otrzymamy pod koniec przyszłego tygodnia. Niczego nie sugerujemy, jednak...trudności jakie przysparza Uniwersytetowi odpowiedź są w kontekście ukończenia studiów przez posłankę co najmniej  zastanawiające...

 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nie
Nie 12.09.2020, 13:05
Ojej, prawie ukończyła. Czepiacie się. Prezydent Kwaśniewski też nie ukończył a był najlepszym prezydentem.
Zainteresowani
Zainteresowani 12.09.2020, 10:21
Brawo dla Pani Redaktor. To trzeba koniecznie wyjaśnić!!!!!!
Prof. M. Turski na 75. leciu obchodów wyzwolenia Obozu Oświęcim powiedział " nie bądź obojętny na zło, które Cię otacza".

Pozostałe