Mąż A. Gembickiej ma nową, kolejną posadę. Z kolei ustalanie kwestii ukończenia studiów przez posłankę wciąż trwa

  • 11.09.2020, 20:06 (aktualizacja 11.09.2020, 21:44)
  • Bogumiła Obałkowska
Mąż A. Gembickiej ma nową, kolejną posadę. Z kolei ustalanie kwestii ukończenia… fot. YouTube/ Niezależny Lublin

Jak ustalił dziennikarz Onetu, Sebastian Białach, w połowie lipca Szymon Dziubicki, prywatnie mąż Anny Gembickiej otrzymał kolejną posadę. Tym razem 27-letni Szymon Dziubicki zasiadł  w radzie nadzorczej ARP Games:

"ARP Games to spółka córka Agencji. Główną osią jej działalności są ogłaszane dwa razy w roku konkursy, do których przystępują zespoły tworzące gry komputerowe."- czytamy w artykule dziennikarza Onetu

Przypomnijmy, że Szymon Dziubicki jest zatrudniony na stanowisku wicedyrektora biura public relations i marketingu w spółce Agencji Rozwoju Przemysłu. Stanowisko musi być dobrze płatne, skoro jak informowała "Polityka" dokonał na rzecz funduszu wyborczego PiS  w 2019 roku wpłat w łącznej kwocie 25 tys. 700 zł. Dziennikarz Onetu wspomina także w swoim artykule Piotra Patkowskiego, obecnego wiceministra finansów, którego Szymon Dziubicki poznał podczas studiów na lubelskim UMCS. Razem wówczas wystąpili w telewizji Niezależny Lublin (--> LINK ) polecamy rozmowę - pozwala się ona zapoznać z sylwetkami osób, które decydują dziś o wydawaniu pieniędzy publicznych.

Tymczasem weryfikacja wykształcenia posłanki Anny Gembickiej okazuje się być zadaniem dość trudnym. Proces ten nasza redakcja rozpoczęła w połowie lipca, konkretnie 13 dnia tego miesiąca. Skontaktowaliśmy się wówczas telefonicznie z Biurem Prasowym Uniwersytetu Warszawskiego. Skierowano nas do Archiwum UW, ponieważ tam moglibyśmy uzyskać odpowiedź na nasze pytania dotyczące wykształcenia posłanki. Maila wysłaliśmy 13 lipca, a 15 lipca otrzymaliśmy odpowiedź z Archiwum UW, które poleciło nam zwrócić się z naszymi pytaniami do... Biura Prasowego UW. Tego samego dnia ponownie skontaktowaliśmy się z Biurem Prasowym UW i wyjaśniliśmy sytuację. Ponownie odesłano nas do Archiwum UW, lecz tym razem otrzymaliśmy odpowiedź następującej treści:

"Anna Gembicka była studentką Wydziału Prawa i Administracji UW, ale jej akta nie zostały przekazane do zasobu Archiwum, proszę skontaktować się z dziekanatem WPA"

Pytanie brzmi czy je ukończyła? Podjęliśmy próby kontaktu telefonicznego z kierownictwem Wydziału Prawa i Administracji. Skończyło się na wysłaniu 29 lipca maila do dziekanatu WPA. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi na postawione przez nas pytania. Pojawiło się jednak światełko w tunelu. Dzisiaj po raz kolejny skontaktowaliśmy się z kierownikiem dziekanatu WPA i otrzymaliśmy informację, że odpowiedź na naszego maila otrzymamy pod koniec przyszłego tygodnia. Niczego nie sugerujemy, jednak...trudności jakie przysparza Uniwersytetowi odpowiedź są w kontekście ukończenia studiów przez posłankę co najmniej  zastanawiające...

 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PB
PB 01.10.2020, 10:10
Gdyby ta pani miała trochę honoru to pokazałaby dyplom.Ale skoro nie pokazuje to należy się domyślać,że takowego nie ma.Jest osobą publiczną było nie było.Nie ma pytania sprawy prywatne.Jeżeli podaje ,że ma studia to o co chodzi ,jaki problem to udokumentować? Najgorszy urzędnik to według mnie kłamca.Więc jak jest ?
Nie
Nie 12.09.2020, 13:05
Ojej, prawie ukończyła. Czepiacie się. Prezydent Kwaśniewski też nie ukończył a był najlepszym prezydentem.
Zainteresowani
Zainteresowani 12.09.2020, 10:21
Brawo dla Pani Redaktor. To trzeba koniecznie wyjaśnić!!!!!!
Prof. M. Turski na 75. leciu obchodów wyzwolenia Obozu Oświęcim powiedział " nie bądź obojętny na zło, które Cię otacza".

Pozostałe