Szpital: 17 pracowników i 13 pacjentów z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem

  • 11.09.2020, 20:19 (aktualizacja 12.09.2020, 23:10)
  • Bogumiła Obałkowska
Szpital: 17 pracowników i 13 pacjentów z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem

We włocławskiej lecznicy doszło do zakażenia koronawirusem 30 osób. Wczoraj po północy dyrektor Karolina Welka wysłała do mediów informację, o wstrzymaniu przyjęć i wypisów dla dwóch oddziałów: Chorób Wewnętrznych II oraz Oddziału Chorób Wewnętrznych i Nefrologii. Powyższe decyzje spowodowane były oczekiwaniem na wyniki badań pacjentów i personelu medycznego pod kątem zakażenia SARS-CoV-2, bowiem potwierdzający test na obecność wirusa miała jedna z osób z personelu medycznego. 

Dziś wyniki zostały potwierdzone u pozostałych osób. Rzecznik województwa kujawsko-pomorskiego Adrian Mól potwierdził, że dziś w godzinach popołudniowych część osób zakażonych została ewakuowana, kolejna część osób zostanie przewieziona jutro. Zakażeni są przewożeni do Grudziądza.

AKTUALIZACJA 12.09.2020

"Wczoraj otrzymaliśmy wyniki 67 testów, które były zrealizowane na Oddziale Wewnętrznym II. Wśród nich było 30 pozytywnych testów, jest to 17 osób z personelu i 13 pacjentów, którzy wczoraj w godzinach wieczornych zostali przetransportowani do szpitala w Grudziądzu. Niestety wszystkie te osoby są w stanie ciężkim. Obecnie dyrekcja szpitala we Włocławku podjęła decyzję, aby przetransportować także osoby, które miały wynik negatywny, ze względu na to, że przebywały ponad 48 godzin z osobami zakażonymi i niewykluczone, że wśród tych osób za kilka dni otrzymamy wyniki pozytywne. Część z tych osób trafi do szpitala w Świeciu. Prawdopodobnie inne osoby trafią do szpitala w Bydgoszczy. Dyrekcja szpitala we Włocławku podjęła także decyzję o przebadaniu 100 kolejnych osób, ponieważ transmisja zakażeń może dotyczyć również innych oddziałów." - informuje Adrian Mól rzecznik prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

.

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe