XII Piknik Historyczny w Brześciu Kujawskim

  • 13.09.2020, 17:36 (aktualizacja 13.09.2020, 19:26)
  • B.B.
XII Piknik Historyczny w Brześciu Kujawskim

Chrzęst oręża dał się słyszeć dzisiaj nad Brześciem Kujawskim. Rycerze i zbrojni starli się na terenach zielonych przy alei Władysława Łokietka. W ruch poszły topory, tarcze oraz miecze. Przy ich akompaniamencie odbył się XII Piknik Historyczny w Brześciu Kujawskim. Impreza zgromadziła wielu mieszkańców oraz gości z Włocławka oraz Powiatu Włocławskiego. Oprócz podziwiania kunsztu we władaniu bronią uczestnicy zabawy mogli sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z łuku, a także dowiedzieć się jak żyli nasi przodkowie kilkaset lat temu. Po tych atrakcjach można było posilić się przysmakami kuchni średniowiecznej, jak również tej nieco bardziej współczesnej.

Całej imprezie towarzyszyła oprawa muzyczna, oczywiście wykonana na instrumentach znanych w średniowieczu. Zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy zabawy mogli wziąć udział w warsztatach wikliniarstwa oraz innych dawnych rzemiosł.

Odbywający się cyklicznie piknik ustami rekonstruktorów przybliża nam to jak żyli i z jakimi problemami zmagali się nasi przodkowie w średniowieczu. Czy tak bardzo różnili się od nas? Owszem, nie mieli telefonów komórkowych z internetem, samochodów, sprzętu AGD, mimo to dawali sobie radę na miarę swoich możliwości. Takie imprezy jak ta, która odbyła się dziś w Brześciu, poza walorami naukowymi, może nauczyć nas zaradności, która charakteryzowała ludzi w trudnych czasach średniowiecza.

B.B.

Zdjęcia (42)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe