Motocyklista trafił do szpitala, hamował przed przejściem dla pieszych

  • 14.09.2020, 14:44 (aktualizacja 14.09.2020, 21:28)
  • informacja prasowa
Motocyklista trafił do szpitala, hamował przed przejściem dla pieszych… B.B.

Do zdarzenia doszło w sobotę (12.09.2020) około godziny 18:00 na Alei Kazimierza Wielkiego we Włocławku. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że kierująca mercedesem jadąc w stronę Lipna zatrzymała się przed oznakowanym przejazdem dla rowerzystów celem przepuszczenia osób stojących z rowerami. Kiedy dwóch mężczyzn prowadzących rowery znalazło się na przejeździe, lewym pasem drogi poruszał się motocykl. 38-letni kierujący jednośladem zaczął gwałtownie hamować, co spowodowało utratę panowania nad pojazdem i przewrócenie go na jezdnię. Na szczęście przemieszczający się motocykl uderzył tylko w koło jednego z rowerów. W wyniku upadku na jezdnię motocyklista trafił do szpitala z obrażeniami ciała nie zagrażającymi jego życiu. W sprawie zdarzenia prowadzone jest przez policjantów dochodzenie, które wyjaśni dokładne przyczyny wypadku.

informacja prasowa

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tammisiewydaje
tammisiewydaje 26.09.2020, 08:00
a może mi ktoś powie mądry, kto ma na tym przejeździe pierwszeństwo, bo ze znaków wynika że rowerzysta ma ustąpić pierwszeństwa pojazdom, a nie odwrotnie, jeśli nawet jakiś samochód z "uprzejmości" a bardziej podejrzewam z niezauważenia znaków zatrzymał się żeby ich przepuścić, to i tak rowerzyści powinni zachować szczególną ostrożność.
Trzeba uważać anmotocyklistó, to w większości barany.
Trzeba uważać anmotocyklistó, to w większości barany. 17.09.2020, 21:21
Niestety, debili na motocyklach nie brakuje.
dartiś
dartiś 17.09.2020, 18:00
Jak najszybciej zlikwidować ten przejazd, to smutne, ale jak widać ludzie nie ogarniają nawet prostych zasad ruchu drogowego.
Andrzej
Andrzej 16.09.2020, 20:43
Brak znajomości przepisów wszystkich uczestników droóg...Kierowcy głupieją przed ścieżką rowerową i pieszymi. Rowerzysci nie znają podstawowych przepisów...wszyscy poruszają się na czuja.
hftbk
hftbk 15.09.2020, 14:27
Ten przejazd dla rowerów powinien być jak najszybciej zlikwidowany stwarza realne zagrożenie dla użytkowników drogi.
Kiero
Kiero 14.09.2020, 22:37
Jak się przyjrzeć oznakowaniu to nie jest oznakowany przejazd dla rowerów a raczej skrzyżowanie na którym auta mają pierszeństwo a rowery muszą ustąpić. Rowery mają trójkąty a auta romby. Kiedyś się ściąłem z rowerzystą tam i zapytałem po co są te trójkąty. Odpowiedział, że nie musi wiedzieć bo on jedzie rowerem... no comments
Kierowca
Kierowca 18.09.2020, 12:14
Niestety miejsce to jest źle oznakowane, pytanie gdzie jest policja (ma prawo wystąpić do zarzadcy drogi o wyjaśnienie lub zmianę sposobu organizacji ruchu w tym miejscu) i dla czego nie przeprowadzono audytu bezpieczeństwa na tym "przejściu" kto tam tak na prawdę ma pierwszeństwo. Mam czasami wrażenie że lokalizacja ze względu na ukształtowanie terenu została wybrana tylko po to aby łapać na prędkość kierowców. Dla samych rowerzystów jest moim zdaniem bardzo niebezpieczna.
Rebe
Rebe 29.09.2020, 06:23
Na tym przejeździe głupieją wszyscy , prawnie czyli zgodnie z kodeksem drogowym pierwszeństwo mają kierowcy i tu zaczyna się kołomyja . Jadę rowerem , zatrzymuję się , kierowca też , z uprzejmości pokazujemy sobie kto ma jechać , on stoi to przejeżdżam , ale drugim pasem ktoś jedzie , ze znaków widzi że ma pierwszeństwo i bum . Podstawowy problem to ten , że przyzwyczailiśmy się do tego , że pieszy czy rowerzysta ma pierwszeństwo , a tu jest inaczej. .

Pozostałe