3-latek zgubił się na grzybobraniu. Policja przypomina...

  • 14.09.2020, 20:01 (aktualizacja 14.09.2020, 20:16)
  • informacja prasowa
3-latek zgubił się na grzybobraniu. Policja przypomina...

Chwilę grozy przeżyła 25-letnia kobieta, która wraz z koleżanką i 3-letnim synkiem wybrała się na grzyby. Kobiety zajęte grzybobraniem w pewnym momencie straciły dziecko z oczu. Po poszukiwaniach na własną rękę, które nie przyniosły skutku, zaalarmowały Policję. Do poszukiwań ruszyły wszystkie patrole policji. Na szczęście po kilkudziesięciu minutach dziecko odnaleźli inni grzybiarze.

"W sobotę (12.09.20), około 11.30  dyżurny przyjął zgłoszenie o zaginięciu 3-letniego chłopca, który wraz z matką oraz jej koleżanką był w lesie na grzybach. Kobiety straciły malca z oczu i po kilkunastu minutach bezskutecznych poszukiwań na własną rękę poinformowały policjantów. Do akcji zadysponowano wszystkie patrole Policji z powiatu brodnickiego, przewodnika z psem tropiącym oraz strażaków z Brodnicy, okolicznych jednostek OSP, a także zaalarmowano funkcjonariuszy będących poza służbą. Kiedy ekipy dotarły na miejsce okazało się, że niedaleko pozostawionego przez kobietę auta, 3-letniego chłopca odnaleźli inni grzybiarze. Dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę matki."- informuje asp. szt. Agnieszka Łukaszewska

To zdarzenie daje przykład, że zabieranie dzieci do lasu na grzybobranie wiąże się z bacznym sprawowaniem nad nim opieki. Pamiętajmy, aby dziecka nawet na chwilę nie pozostawiać samego i nie tracić go z pola widzenia.

Policjanci przypominają oraz ostrzegają!
Czas na grzybobranie właśnie się rozpoczął. W lasach napotkać można wielu grzybiarzy, jednak część z nich pochłonięta zbieraniem owoców runa leśnego niejednokrotnie traci orientację w terenie i nie wie, w którym kierunku powinien pójść. Aby uniknąć takich  sytuacji pamiętajmy, by zachować ostrożność i rozsądek podczas takich wędrówek po lesie. W miarę możliwości zapewnij sobie towarzystwo innej osoby, w ten sposób w razie wypadku możesz liczyć na szybką pomoc.

Wybierając się pierwszy raz w dane miejsce, dobrze jest zapamiętać charakterystyczne elementy, które ułatwią drogę powrotną.

Wybierając się do lasu z dzieckiem, bądź starszą osobą, nie pozwalaj jej na oddalanie się od ciebie, miej je zawsze w zasięgu wzroku.

Poinformuj kogoś z domowników dokąd się wybierasz i o której godzinie planujesz powrót.   

Zawsze miej przy sobie naładowany telefon komórkowy oraz latarkę. Te przedmioty, w chwili zagubienia się, mogą okazać się bardzo pomocne. Telefon komórkowy pomoże odczytać twoją lokalizację, a tym samym może uratować ci życie.

Nigdy nie dotykaj znalezionych niewybuchów, a o znalezisku niezwłocznie powiadom Policję.

Bezwzględnie stosuj się do zakazu wchodzenia na teren poligonu wojskowego, to miejsce niebezpieczne dla osób postronnych, a za przebywanie tamgrozi odpowiedzialność prawna.

informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe