SOR, IP oraz poradnie w szpitalu funkcjonują normalnie. Szpital:"Szukamy kto jeszcze, aby przerwać drogę transmisji"

  • 14.09.2020, 20:54 (aktualizacja 14.09.2020, 21:25)
  • Bogumiła Obałkowska
SOR, IP oraz poradnie w szpitalu funkcjonują normalnie. Szpital:"Szukamy…

Do tej pory we włocławskim szpitalu wirusa potwierdzono u 46 osób. 24 pacjentów i 22 pracowników. Jedna z pacjentek szpitala, 87-letnia włocławianka zmarła. "Testy na obecność koronawirusa na szeroką skalę zostały przeprowadzone po tym, jak badanie jednej z pielęgniarek dało w czwartek wynik pozytywny. Do tej pory przebadano ponad 280 osób. Nadal nie są znane wyniki wszystkich testów. Stan 12 pacjentów z II Oddziału Chorób Wewnętrznych przewiezionych do szpitala w Grudziądzu jest poważny, ale już wcześniej był ciężki ze względu na choroby, na które cierpieli". - informowała dziś stacja TVN.

Podsumowując, obecnie we włocławskiej lecznicy nie funkcjonują: wszystkie Oddziały Chorób Wewnętrznych, Pracownia Endoskopii, Oddział Chirurgii Ogólnej, wstrzymane są porody rodzinne. Szpital wieczorem wystosował podziękowania w których przypomina, że normalnie funkcjonuje: SOR,IP i Poradnie. 


"Walczymy dalej, szukamy kto jeszcze, aby przerwać drogę transmisji.

DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE SŁOWA WSPARCIA OD OSÓB, ALE I OD INNYCH SZPITALI I INSTYTUCJI. SĄ TO DLA NAS BARDZO CIĘŻKIE CHWILE, A DZIĘKI DOBRYM LUDZIOM I DOBRYM SŁOWOM JEST NAM LŻEJ, BO WIEMY, ŻE NIE JESTEŚMY SAMI. TRWAMY NA WSZYSTKICH POZOSTAŁYCH STANOWISKACH, DZIAŁA SOR, IP, PORADNIE. WALKA TRWA, KILKUNASTOOSOBOWY ZESPÓŁ ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO PRACUJE 24/7 OD CZASU PIERWSZEGO WYNIKU DODATNIEGO. SETKI BADAŃ, TRANSPORTÓW, RAPORTÓW, TYSIĄCE TELEFONÓW, ANALIZ, DECYZJI, ABY JAK NAJSZYBCIEJ UCIĄĆ TEJ HYDRZE GŁOWĘ. DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI! 💗🌸"

Pacjenci, którzy wymagają hospitalizacji, niestety muszą się obecnie zgłaszać do innych szpitali w regionie. Przy czym w szpitalu powiatowym w Chełmży (kujawsko-pomorskie, pow.toruński) również pojawił się koronawirus, i tu również wstrzymano przyjęcia na oddział wewnętrzny. Wśród mieszkańców miasta, pojawiają się uzasadnione obawy, że w razie innych problemów zdrowotnych nie zostaną otoczeni opieką medyczną. Jak deklaruje włocławska lecznica Szpitalny Oddział Ratunkowy funkcjonuje normalnie...

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe