We Włocławku powstał Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

  • 15.09.2020, 17:26 (aktualizacja 15.09.2020, 17:31)
  • informacja prasowa
We Włocławku powstał Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy… materiały Urząd Miasta Włocławek

Od września w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku funkcjonuje przy ulicy Żytniej 58 Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. W placówce zapewnionych jest 12 miejsc noclegowych z odpowiednim wyposażeniem technicznym. Pomocy udzielać będą pedagog, psycholog, pracownik socjalny – zatrudnieni w ramach etatów oraz specjaliści zatrudnieni na umowy cywilnoprawne: prawnik, pielęgniarka, socjoterapeuta, psychoterapeutka i psycholog superwizująca zespół pracowniczy.

Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski podkreśla, że na obszarze miasta i powiatu włocławskiego mieszka blisko 190 tysięcy osób, a pomoc osobom uwikłanym w przemoc jest rozproszona. Dlatego Urząd Miasta złożył do wojewody wniosek o dotację, który został rozpatrzony pozytywnie. W ten sposób Miasto otrzymało na ten cel w 270 tysięcy zł. Urząd Miasta poniósł koszt z tytułu utworzenia ośrodka w wysokości 27 050 zł.

informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe