Prezydent poinformował o bieżącej sytuacji Włocławka. Policjanci trafili na kwarantannę

  • 16.09.2020, 12:02 (aktualizacja 16.09.2020, 12:08)
  • B.B.
Prezydent poinformował o bieżącej sytuacji Włocławka. Policjanci trafili… materiały Urząd Miasta Włocławek

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Marek Wojtkowski podzielił się z mieszkańcami Włocławka informacjami dotyczącymi m. in. Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który rozpoczął się dzisiaj, a zakończy 22 września. Nasze miasto już czwarty raz weźmie udział w tej akcji.

"Chcemy promować środki alternatywnego transportu, więc bardzo proszę o korzystanie z takich środków jak komunikacja miejska, czy rowery, tym bardziej, że Włocławek może poszczycić się ponad 345 tysiącami przejechanych kilometrów na Włowerach, które w naszym mieście bardzo dobrze się przyjęły. Jak Państwo zapewne zauważyli, staramy się na bieżąco dbać o pojawianie się rowerowych mebli miejskich, mam na myśli stojaki. Powstaje też wiele dróg rowerowych, powstanie również wiata dla rowerów." - informuje Prezydent Marek Wojtkowski

We wtorek 22 września, w ramach promocji przemieszczania się transportem miejskim, przejazdy autobusami MPK będą darmowe, oczywiście dla osób, które posiadają dowód rejestracyjny swojego auta. Prezydent wspomniał, że podobnie jak w roku ubiegłym zostanie zorganizowany konkurs dla uczniów klas I - VI, którego tematem jest zaprojektowanie przyszkolnego znaku poprawiającego bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

W ostatniej części konferencji Marek Wojtkowski poruszył kwestię pandemii koronawirusa we Włocławku.

"Włocławek niestety został w ostatnich dniach bardzo poważnie dotknięty liczbą zachorowań. Przypomnę tutaj sytuację szpitala oraz placówek oświatowych. Dodatkowo 5 policjantów z Komendy Miejskiej Policji trafiło na kwarantannę. W dniu dzisiejszym przybyło 5 szkół, które zostały włączone w tzw. nauczanie hybrydowe, mam na myśli tutaj poszczególne klasy." - dodał Prezydent Włocławka

Marek Wojtkowski zapowiedział, że Urząd Miasta będzie na bieżąco informował o sytuacji epidemicznej we Włocławku.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe