Michelin zyska nowe połączenie z osiedlem Południe

  • 16.09.2020, 16:24 (aktualizacja 16.09.2020, 16:27)
  • B.B.
Michelin zyska nowe połączenie z osiedlem Południe B.B.

Wczoraj Urząd Miasta Włocławek ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę dróg łączących osiedle Michelin z ulicą Wiejską. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania pełnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych. Projekt ma być wykonany w ramach zadania inwestycyjnego "Budowa drogi stanowiącej alternatywne połączenie osiedla Michelin z osiedlem Południe".

Projektowany ciąg komunikacyjny będzie miał łączną długość około 2,5 km. Będzie to jedna jezdnia z dwoma pasami ruchu, po jednym w każdym kierunku. Warto dodać, że pobocza mają w przyszłości umożliwić przebudowę drogi w taki sposób, aby w obu kierunkach były po dwa pasy ruchu. Projektowana droga ma zostać połączona z DK 62 i ulicą Wiejską rondem. Wśród infrastruktury towarzyszącej widzimy chodniki, ścieżki rowerowe oraz instalację monitoringu obejmującego wszystkie odcinki drogi na całej jej długości.

Potencjalny wykonawca będzie zobowiązany do wykonania projektu w czasie nie dłuższym niż 9 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Wśród kryteriów oceny ofert widnieją całkowita cena oferty brutto, nadzór autorski oraz okres gwarancji i rękojmi dla przedmiotu zamówienia. Oferty można składać do 23 września.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
droga
droga 16.09.2020, 18:08
W 9 miesięcy to powstaje człowiek a nie projekt 2,5 km lichej drogi. Projekt ten wymaga może 14 dni pracy, ale ustalenia, zatwierdzenia, zgody to jest dopiero czasochłonne. Cóż urzędasy muszą udawadniać, że są ważni i potrzebni. Żałosne.
Knieja
Knieja 16.09.2020, 16:40
dramat.Tyle hektarów wyrąbać w mizernym celu
publico bono
publico bono 16.09.2020, 18:13
Żaden dramat, to raptem ok. 5 ha lasu ale dla dobra publicznego i wygody.

Pozostałe